WinSCP

WinSCP

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 14,142
  • DOSYA BOYUTU 5.46 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Martin Prikryl

WinSCP, açık kaynak kodlu olarak üretilmiş, kullandığı portlar sayesinde güvenli bulunan bir dosya aktarma programıdır.

WinSCP, sunuculara yani FTP'lere güvenli dosya aktarımı gerçekleştirebilmek için gerekli olan bir FTP yazılımı. Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen program, ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. SFTP, SCP, FTPS, ve FTP hesapları ile sunucuya ulaşabilen program sayesinde yapacağınız tüm dosya aktarım işlemlerinin güvenli olduğundan emin olabiliyorsunuz.

SSH 1 ve 2 desteği de bulunan programın şüphesi en güzel yanı ise açık kaynak kodlu olması. Böylelikle program farklı kişiler tarafından geliştirilebiliyor. FTP sunucusu üzerinde senkronizasyon yani eşleme işlemleri de yapmanıza olanak sağlayan WinSCP, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi ve başarılı FTP dosya aktarım programlarından bir tanesi.

Yerel bir sunucu ile kontrolünü sağladığınız bilgisayar arasında dosya transfer işlemini sağlayan program, bu özelliğinin yanı sıra basit dosya yönetimi ve script işlemleri yapmanıza imkan sağlıyor. Bir çok farklı dil desteği bulunmasına rağmen henüz Türkçe dil desteği eklenmeyen programa en kısa sürede Türkçe dil desteğinin de ekleneceğini umuyorum.

İçeriğine entegre edilen metin editörü sayesinde gerekli dosyalar üzerinde düzenlemeler de yapmanıza olanak sağlayan WinSCP programı için gelişmiş özelliklere sahip olan ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir FTP programı da diyebiliriz. Düzenli olarak güncellenen programın en son sürümünü kullandığınıza emin olmanız oldukça önemli. Sitemiz üzerinden programın son sürümünü ücretsiz olarak indirip hemen deneyebilirsiniz.