Xenu Link Sleuth

Xenu Link Sleuth

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 348
  • DOSYA BOYUTU 0.42 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Xenu

Xenu Link Sleuth, belirlemiş olduğunuz URL (bağlantı) adreslerini kontrol ederek kırk link olup olmadığını kontrol eden ücretsiz bir programdır.

Xenu Link Sleuth, kullanıcıların web siteleri üzerinde yer alan kırık linkleri kontrol edebilmeleri için geliştirilmiş oldukça kullanışlı bir programdır. Resimler, eklentiler, arkpalan resimleri, stil dosyaları ve dış bağlantılar da dahil olmak üzere bir web sayfası için tüm bağlantıları kontrol edebileceğiniz program, özellikle web geliştiricileri için oldukça pratik bir çözüm sağlamaktadır.

Oldukça kullanıcı dostu arayüze sahip olan program tek bir pencereden oluşmaktadır ve yapmak istediğiniz tüm işlemlere kolayca ulaşabilirsiniz. Bir web sitesi üzerinde yer alan bağlantıları kontrol etmek için yapmanız gereken tek şey web sitesinin adresini girmek ve kontrol işlemine başlamaktır. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra isterseniz raporu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Ayrıca bir metin dosyası üzerinde yer alan bağlantı adreslerini doğrudan program üzerine aktarabilir ve tüm bağlantı adreslerini tek seferde kontrol ederek eğer varsa kırık linkleri kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Tarama sonuçlarında yer alan tüm bağlantı adreslerini üzerlerine tıklayarak varsayılan tarayıcınız üzerinde açabilir ve tekrar kontrol edebilirsiniz. Tüm bunların dışında bir bağlantı adresini doğrulayabilir ve özelliklerini görüntüleyebilirsiniz.

Sistem kaynaklarını düşük ve orta seviye arasında kullanan Xenu Link Sleuth, tarama işlemi sırasında bilgisayarınız performansını çok etkilemez. Testlerim sırasında herhangi bir donma, çökme veya hatayla karşılaşmadığım kırık link kontrol etme programı olan Xenu Link Sleuth'u tüm kullanıcılarımıza öneririm.