ZionEdit

ZionEdit

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 321
  • DOSYA BOYUTU 1.23 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Zionmaster

Programlama dilleri ile uğraşıyorsanız size pek çok kolaylık sağlayacak olan bu editör programını kullanabilirsiniz.

ZionEdit programı özellikle programcılar için hazırlanmış bir editör ve desteklediği programlama dilleri sayesinde hiç sıkıntı yaşamadan istediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirmenizi sağlıyor. C, Perl, HTML, JavaScript, PHP, Ruby, LISP, Python, Batch ve Makefile desteğine sahip olan programın oldukça geniş bir dil desteği olduğunu siz de farkedebilirsiniz.

Aynı anda birden fazla sekmede farklı pencerelerin açılmasına izin veren program böylece sayfalar arasında karşılaştırmalar yapmanızı ve belgeler arasında kod aktarmanızı da çok kolay hale getiriyor. Bu sekmelerin boyutlarını ve pozisyonlarını da dilediğiniz gibi ayarlama şansınız var.

Bunun yanında arama özellikleri de oldukça gelişmiş olan programda isterdiğiniz kodları ve yazıları bulabilir, daha sonra otomatik olarak tüm bunları içeren girdileri değiştirebilirsiniz. Kullandığınız programlama diline ait olan etiketleri de istediğiniz gibi renklendirebilir ve gözünüze daha rahat bir şekilde çarpmalarını sağlayabilirsiniz.

Kullanılan bütün işlemlerin ve aynı zamanda yazdığınız herşeyin tarihçe üzerinde tutulması sayesinde geriye dönük olarak işlemler de gerçekleştirmeniz çok kolay hale geliyor.