Bilgi Sözlük 1.1 (ios)

Bilgi Sözlük

1.1
Bilgi Sözlük
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz Bilgi Sözlük uygulaması ile tüm İngilizce ve Türkçe kelimelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Bilgi Sözlük uygulaması, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz sözlük uygulamaları arasında yer alıyor ve benzeri uygulamalarla karşılaştırıldığında pek çoğundan daha iyi bir tasarıma sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Uygulama hem İngilizce ile Türkçe arasında çift yönlü çeviriler yapabiliyor, hem de Türkçe kelimelerin anlamlarını da sunarak pek çok kelimenin anlamını daha doğru bir şekilde öğrenebilmenize imkan tanıyor. Sözlüklerin hepsi TDK'nın kendi sistemini kullandığı için resmi olarak kabul edilen kelime karşılıklarını görebiliyorsunuz.

Sadece kelime sözlükleri değil, aynı zamanda anlamlı kelimelerden tutun da bilişim kelimelerine kadar pek çok farklı sözlüğü de içeren Bilgi Sözlük, böylece farklı sektörlerde çalışanların ihtiyaçlarına yönelik içerikler de sunabiliyor.

Ancak maalesef internet bağlantısı olmadan çalışmayan uygulama, kelimelerin karşılıklarını getirebilmek için Wi-Fi ya da 3G internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Fakat bu durum uygulamanın boyutlarını oldukça ciddi düzeylerde azaltmayı başarmış.

Hem İngilizce bir sözlük olarak hem de Türkçe'nin geniş sözcük dağarcığını tam anlamıyla öğrenebilmek için kullanabileceğiniz Bilgi Sözlük uygulamasının çalışması sırasında da herhangi bir sorunla karşılaşmadığımızı belirtmek gerek.

Öğrenciler, öğretmenler, çalışanlar ve neredeyse herkes için işe yarar olduğunu düşündüğüm bu ücretsiz uygulamaya göz atmadan geçmeyin.

YORUMLAR