BIMx 3.1.5569 (ios)

BIMx

BIMx
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

BIMx ücretsiz olmasıyla öne çıkan ve temel olarak ArchiCAD kullanıcılarının sunum işlemlerini kolayca yönetebilmelerini sağlayan bir uygulamadır.

BIMx iPhone ve iPad cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir yapı bilgi modellemesi sunum uygulamasıdır. BIM (Building Information Modelling-Yapı Bilgi Modellemesi) projelerinizi son derece kolay ve hızlı bir şekilde sunmanızı sağlayan bu uygulama temel olarak ArchiCAD kullanıcılarını hedefliyor.

2D ve 3D modelleme teknolojilerini başarılı bir şekilde kombine eden BIMx sayesinde bu programı kullanarak hazırladığınız tasarımlarınızı sorunsuz ve hızlı bir şekilde müşterilerinize ve proje arkadaşlarınıza sunabilirsiniz. Uygulamanın en öne çıkan özelliklerinden birisi de standart bir çıktıyı beş çıktının toplam ücretinden daha az bir miktara mal ediyor olması. Fakat bu özelliği aktif etmek için doküman özelliğini açmanız gerekmekte.

Mimarlık mesleğini bizzat icra etmiyor bile olsanız bu uygulamayı proje takibi için kullanabilirsiniz. Proje menajerinizden planları göndermesiniz isteyebilirsiniz ve bu planları BIMx uygulamasını kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Temel özellikler;

  • Modelleme içerisinde uçuş veya yürüme modu ile dolaşma
  • Akıcı geçişler ve sorunsuz çalışma
  • 2D ve 3D teknolojilerinin kombine edilmiş olması
  • Yakınlaştırma, döndürme ve pan özelliği
  • Ayarlanabilir navigasyon hızı

BIMx'i özellikle mimarların kullanışlı bulacağını düşünüyorum. Başta da belirttiğim gibi BIMx temel olarak ArchiCAD kullanıcılarına özel üretilmiş bir uygulama.

YORUMLAR