Color Binoculars

Color Binoculars
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Color Binoculars, Microsoft Garage ekibi tarafından renk körleri için geliştirilen ücretsiz bir mobil uygulama.

Color Binoculars, Microsoft tarafından renk körlerine özel geliştirilen ücretsiz bir mobil uygulama. Belli renklerin ayırt edilememesine dayanan bir bozukluk olan renk körlüğüne çare olmasa da hayat kurtarıcı harika bir uygulama. Renkleri ayırt edemediğiniz noktalarda tek yapmanız gereken iPhone’unuzun kamerasını nesneye tutmak.

iOS platformunda renk körlüğü testi yapan onlarca uygulama mevcut ancak Color Binoculars test yapan basit bir uygulama değil. Microsoft Garage ekibinin renk körü bir kişiyle birlikte geliştirdiği, renk körlerinin günlük hayatta işlerine yarayacak bir uygulama. Şu anda sadece iOS platformunda iPhone’da kullanılabilir olan uygulama, kırmızı rengi daha açık yeşil rengi de daha koyu yaparak renklerin daha kolay ayrıştırılabilmesini sağlıyor. Yeşil ile kırmızı gibi ayırt edilmesi güç renkler yerine pembe ile yeşil gibi daha kolay fark edilebilir renk kombinasyonlarını uyguluyor gösterilen nesneye.

Kırmızı/yeşil, yeşil/kırmızı ve mavi/sarı olmak üzere üç görüntüleme modu sunan Color Binoculars, Türkiye’de kullanılamasa da Amerika App Store hesabı üzerinden kolaylıkla indirilebiliyor.

YORUMLAR