Machine World 1.5.9 (ios)

Machine World

Machine World
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Machine World, iOS cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir simülasyon oyunu.

Machine World, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir inşaat simülasyonu olarak dikkat çekiyor. Son derece keyifli bir atmosfer sunan bu oyunda vinç, dozer, kepçe gibi 13 farklı iş makinesinin kontrolünü ele alabiliyoruz. Elbette bu makineleri serbestçe dolaşmak yerine belli görevleri yerine getirmek amacıyla kullanıyoruz.

Oyuna genel bir değerlendirme yapacak olursak hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ettiğini söyleyebiliriz. Birçok ülkede en sevilen oyunlar arasında yer alması da bunu kanıtlar nitelikte. Özellikle çocukların hayalgücü gelişimine epey katkısı olacağını düşümekteyim çünkü oyunda istediğimiz yapıları inşa edebilme şansına sahibiz. Zihnimizde tasarımı oluşturduktan sonra makinelerimizi kullanarak projemizi hayata geçirebiliyoruz. Elimizde geniş bir seçenek yelpazesi olduğu için dilediğimiz yapıyı inşa etmekte özgürüz.

Machine World'de yer alan kontroller gerçeğe yakın bir şekilde tasarlanmış. Basite indirgenmiş olsa da makineleri kullanmak belli bir seviye beceri istiyor. Özellikle vinçlerin taşıdıkları parçaları yükleme işlemleri yüksek hassasiyet gerektiriyor. Bu noktada biraz el becerilerimizi konuşturmamız bekleniyor.

Oyunda detaylı ve göze son derece kaliteli görünen bir grafik modelleme diline yer verilmiş. Makinelerin ve çevre birimlerinin tasarımları gayet iyi. Eğer simülasyon türü oyunlar dikkatinizi çekiyorsa Machine World'ü denemenizi öneriyorum.

YORUMLAR