Number Link 2.1.5 (ios)

Number Link

Number Link
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Number Link, popüler bulmaca Arukone oyununu iPhone ve iPad'imize taşıyor ve de ücretsiz.

Number Link (Diğer adıyla Arukone), iPhone ve iPad cihazlarınızda ücretsiz indirip oynayabileceğiniz fazla yer kaplamayan renkli bulmaca oyunları arasında. Hem telefonda hem de tablette rahatlıkla oynayabildiğimiz oyunda aynı renkte sayıları tabloda boşluk kalmayacak şekilde bağlamaya çalışıyoruz.

Number Link oynanış olarak Flow Free oyununa oldukça benziyor. Flow Free’yi daha önce oynadıysanız ve de memnun kaldıysanız bu oyuna da seveceğinizi söyleyebilirim. Number Link adından da anlayacağınız üzere rakamları bağlamamız gereken bir bulmaca oyunu. 800 farklı, elle hazırlanmış bulmacayı çözmemiz gereken oyunda başlangıcı 5x5 tablo ile yapıyoruz. Oyunu tanıma, oyuna ısınma aşamasının ardından birkaç yüz bölüm oynadıktan sonra 16x16 boyutlarında tablo ile karşılaşıyoruz. Oldukça uzun ve küçük olan bu tabloda rakamları birbiriyle eşleştirmek tam bir çin işkencesi diyebilirim. Bir yandan rakamları çok daha dolambaçlı yollardan bağlamaya çalıştığımız diğer yandan tabloda boş bir alan kalmamasına dikkat ederek tamamlamaya çalıştığımız 16x16 tablolar beyni fazlasıyla ısındıracak kadar zor.

Süreye karşı oynayamadığımız ancak en iyiler listesine girmek için çabuk ve etkili düşünmemiz gereken oyunda rakamları birbiriyle bağlamak için rakamın üzerine dokunup eşine varıncaya kadar sürüklememiz yeterli oluyor. Uzun tablolarda çok fazla hata yapılabileceği düşünülerek oyuna hareketi geri alabilme seçeneği de eklenmiş. Öte yandan dakikalarınızı vermenize rağmen çözemediğiniz bulmacalarda doğrudan sonuca ulaştıran ipuçlarından faydalanabiliyorsunuz. Tabii ki bunlar sınırlı sayıda ve birkaç kullanımdan sonra ücretli.

Number Link, kolay gibi gözüken ancak oynadıkça ne kadar zor olduğunu hissettiren iPhone ve iPad oyunları arasında.

YORUMLAR