Swing Copters 1.0.0 (ios)

Swing Copters

Swing Copters
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Swing Copters, uzun süredir beklenen yeni Flappy Bird oyunu olarak Apple Store'da yerini alan ve oynarken oldukça iyi ve hızlı el hareketlerine ihtiyaç duyacağını bir iOS oyunudur.

Flappy Bird'ün varisi Swing Copters haftalardır yapılan haberler sonunda uygulama mağazaları üzerindeki yerini aldı. Kısa bir süre içerisinde 10 milyon gibi bir oyuncu sayısına ulaşarak geliştirici Dong Nguyen'in oldukça büyük paralar kazanmasına sebep olan Flappy Bird'den sonra gelecek olan 2. oyun merak ediliyordu. Geçtiğimiz hafta oyun hakkında yazılmaya başlayan haberlerden sonra Dong Nguyen süreci daha fazla uzatmayarak oyunu mağazalara koydu ve oyunculara sundu.

Baştan söylemem gerek. Eğer Flappy Bird'e zamanında sinir olduysanız ve sizi kızdırdıysa Swing Copters çok daha fazlasını yapabilir. Çünkü Flappy Bird'e göre çok daha zor bir oyun. Dong Nguyen oyunun yapısından ve zorluğundan dolayı aldığı tepkilerden ötürü oyunu uygulama mağazalarından geri çekmişti. Fakat hala akıllanmamamış gibi duruyor çünkü oyunculara bu defa çok daha zor bir oyun sunmuş.

Oyunu kısaca bahsedecek olursak, temel yapısı ile itibari ile neredeyse Flappy Bird'ün aynısı diyebilirim. Grafiksel anlamda hiç bir farkı olmayan oyunun arkaplanları ve renkleri de benzer. Oyunda kuş yerine kafasında pervaneli şapka olan bir solucanı kontrol ediyorsunuz. Üstelik oyunda 4 madalyaya ulaştığınızda farklı karakterlerinde kilidi açılıyor. Fakat uygulamayı bu sabah indirerek denediğimiz için henüz karakterleri açamadık. En kısa sürede açacağıma eminim. Oyunun kontrolleri de grafikleri gibi aynı. Solucanı kontrol etmek için ekrana dokanmanız yetiyor. Ekrana her dokunduğunuzda solucan uçtuğu yönün aksi yönüne uçmaya başlıyor. Yani sola giderken ekrana dokunursanız sağa, sağa giderken dokunursanız sola uçmaya başlıyor. Platformların arasından çarpmadan geçebilmek için bir sağa bir sola yaparak dengelemeniz gerekiyor. Tabi birde platformların kenarındaki sallanan balyozlara dikkat etmelisiniz. Platformlara, balyozlara yada ekranın kenarlarına değmeniz durumunda pervane kırılıyor ve düşüyorsunuz. Yani oyun sona eriyor ve baştan başlamnız gerekiyor.

Bu tür oyunların en güzel yanı hırs yapmanızı sağlıyorlar ve bunun sonucunda oynarken çok daha fazla keyif alabiliyorsunuz. Hele bir de yaptığınız rekoru geçen arkadaşınız varsa yandınız. Çünkü içinizdeki ses size o rekoru geçmeniz gerektiğini söyleyip duracak ve uzun uğraşlar sonucu o rekoru tekrar kırarak ele geçirmek isteyeceksiniz. Benim tavsiyem bu gibi durumlarda saatlerce oynamamanız. Arada gözlerini dinlendirmeyi de ihmal etmeyin.

iPhone ve iPad sahibi iseniz, Swing Copters'ı ücretsiz olarak indirerek hemen oynamaya aşlayabilirsiniz. Ayrıca iOS cihaz dışında Android cihaza sahip arkadaşlarınıza oyunu önerebilirsiniz. Oyunun Android versiyonu da iOS versiyonu ile birlikte uygulama mağazasındaki yerini aldı.

YORUMLAR