War of Chess

War of Chess
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

War of Chess, iOS cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz fantastik bir satranç oyunu.

War of Chess, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir satranç oyunu. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda muhteşem bir satrantç deneyimiyle karşılaşıyoruz. Çoğu satranç oyunu klasik yapının ötesine geçmiyor fakat bu oyunda kullanılan fantastik öğeler sıradan bir satranç oyununun ne kadar güzel ve keyif verici olabileceğini kanıtlıyor.

Oyunda iki boyutlu ve üç boyutlu olmak üzere iki farklı mod bulunuyor. İhtişamlı olanı elbette ki üç boyutlu modu. Fakat görsellerin biraz daha sade bir çizgide ilerlemesini istiyorsanız iki boyutlu mod da yeterince tatmin edici olacaktır.

Bir satranç oyununda görmeyi istediği istediğimiz çoklu oyuncu modu unutulmayan detaylar arasında. Facebook üzerinden veya takma adımız ile arkadaşlarımızı oyuna davet edebiliyor ve birlikte satranç maçı gerçekleştirebiliyoruz. Eğer tek başınıza oynamak isterseniz bu da mümküm. Farklı zorluk seviyelerinde oynayarak kendinizi test edebilirsiniz.

Gelelim oyunun asıl olayına. War of Chess'te klasik satranç oyunlarında görmeye alışkın olmadığımız türden bir atmosfere yer verilmiş. Fantastik öğelerle süslenmiş olan bu atmosfer birçok oyuncunun War of Chess'i oynama sebebi olacaktır. Orklar, zombiler, insanlar ve çok daha fazla ırkın bulunduğu oyunda mücadeleler epey ilgi çekici geçiyor. Elbette ses efektleri de görsel öğelerle birebir uyum içerisinde ilerliyor.

Sonuç olarak War of Chess, bugüne kadar denk geldiğimiz en iyi satranç oyunlarından bir tanesi ve kesinlikle denenmeyi hak ediyor.