En İyi Macera Oyunları

Macera oyunları, uzun yıllardır tüm dünyada popülerliğini devam ettiriyor. Peki, sürükleyici maceralar sunan yapımlar neler? Bu yazıda mobil cihazınız üzerinden oynayabileceğiniz birbirinden başarılı oyunları bir arada topladık.

En İyi Macera Oyunları

Macera oyunları, uzun yıllardır tüm dünyada popülerliğini devam ettiriyor. Peki, sürükleyici maceralar sunan yapımlar neler? Bu yazıda mobil cihazınız üzerinden oynayabileceğiniz birbirinden başarılı oyunları bir arada topladık.

Günümüzde aksiyondan RPG'ye stratejiden simülasyona bulmacadan spora kadar çok fazla sayıda tür bulunuyor. Bunlar arasında macera da yer alıyor. Oyuncuların keyifli zaman geçirmesine imkân tanıyan macera türü, dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip.

Macera Oyunları Listesi

 • Minit
 • Batman
 • Chuchel
 • Oxenfree
 • Botanicula
 • Oceanhorn
 • Samorost 3
 • The Frostrune
 • The Silent Age
 • Another World
 • The Office Quest
 • The Walking Dead
 • The Wolf Among Us
 • Broken Sword II - The Smoking Mirror

Yukarıda macera oyunu önerileri bulunuyor. Listede yer alan yapımların detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz. Ayrıca hayatta kalma türüne sahip yapımları oynamaktan keyif alıyorsanız en iyi hayatta kalma oyunları listemizi de inceleyebilirsiniz.

Minit

Siyah beyaz bir dünyaya sahip olan Minit, oldukça ilginç bir yapıya sahip. Oyunda gizemleri gün yüzüne çıkarmak, insanlara yardım etmek ve tehlikeli düşmanları aşabilmek için yalnızca 60 saniyeniz var. DevolverDigital tarafından sunulan oyun, çok basit bir oynanışa sahip.

Batman

Telltale tarafından geliştirilen Batman - The Telltale Series'te Batman'i kontrol ederek Gotham City'deki kötü niyetli insanlara karşı mücadele ediyorsunuz. Çizgi film tarzında grafiklere ve başarılı oynanış sistemine sahip olan yapımda size sunulan birden fazla seçenek arasından birini seçmeniz gerekiyor.

Chuchel

Mizahi ögelerin yer aldığı Chuchel'da kirazı geri alabilmek için eğlenceli bir maceraya adım atıyorsunuz. Çok sayıda bulmacaya sahip olan yapım ses efekti ve müzik konularında da oldukça başarılı durumda. Oyun, internet bağlantısı olmadığı zamanlarda da oynanabiliyor.

Oxenfree

İlk olarak 2016 yılında piyasaya sürülen Oxenfree, 2022 yılı içerisinde Netflix abonelerine ücretsiz hâle geldi. Popüler dijital yayın hizmetinin abonelik ücretlerini merak ediyorsanız Netflix üyelik ücreti ne kadar sorusunu yanıtladığımız yazıya göz atabilirsiniz.

Bir grup arkadaş, adaya yolculuk yaptıktan sonra bazı tuhaf olaylar meydana gelmeye başlıyor. Çok başarılı bir atmosfere sahip olan oyunda yaptığınız seçimler büyük bir öneme sahip.

Botanicula

Point and click oyunu Botanicula sayesinde sürükleyici bir maceraya adım atabilirsiniz. Ses efekti, grafikler, oynanış ve müzik konularında çok başarılı bir oyun olan Botanicula'da Bir grup arkadaş, parazitlerin bulaştığı ağaç evlerinde bulunan son tohumu kurtarması gerekiyor.

Oceanhorn

Oceanhorn'da kontrol ettiğiniz karakter, uyandığında babasının bıraktığı bir mektup ve gizemli bir kolye buluyor. Bunun üzerine gizemi çözebilmek için bir maceraya adım atıyor. Oyun esnasında çeşitli bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Etkileyici grafiklere sahip olan yapımlara keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Samorost 3

Samorost 3'te sihirli flütün gizemini araştırmak için maceraya atılan bir karakteri kontrol ediyorsunuz. Gizemi çözebilmek için çeşitli bulmacaları çözerek ilerlemeniz gerekiyor. Çok başarılı bölüm tasarımlarına, müziklere ve seslere sahip olan oyun, Amanita Design tarafından sunuldu. Başarılı yapımda yalnızca tek oyunculu mod bulunuyor.

The Frostrune

Point and click macera oyunu türündeki The Frostrune'da meydana gelen bir fırtına sonrasında kendinizi ıssız bir köyde buluyorsunuz. Muhteşem müziklere ve ses efektlerine sahip olan oyunda ıssız köydeki gizemi çözebilmek için bulmacaları çözmelisiniz. Bu kapsamda gizlenmiş nesneleri toplamanız ve bu nesneleri kullanmanız gerekiyor.

The Silent Age

1972 yılında geçen The Silent Age adlı yapımda Joe isimli bir kapıcıyı kontrol ediyorsunuz. Bir adam, ölmek üzereyken Joe'ya zaman makinesi veriyor. Bununla birlikte Joe, insanlığın geleceğini kurtarmak için sürükleyici bir maceraya atım atıyor.

House on Fire tarafından sunulan The Silent Age'te çevrim dışı desteği mevcut. Bu sayede oyunu internet bağlantısı olmadığı zamanlarda da oynayabilmeniz mümkün.

Another World

Another World'de fizik alanında araştırmalar yapan Lester isimli bir kişiyi kontrol ediyorsunuz. Lester, deney esnasında laboratuvara bir yıldırım isabet ediyor. Bunun sonucunda ise gizemli olaylar gün yüzüne çıkıyor. Lester ise kendisini farklı bir dünyada buluyor.

Bu tehlikelerle dolu dünyadan kaçması için Lester'a yardım etmeniz gerekiyor. 3 farklı zorluk seviyesinin yer aldığı yapımı internet bağlantısı olmadığında da oynayabilirsiniz.

The Office Quest

Point and click macera oyunu The Office Quest'te ofis hayatından sıkılan ve kendine bir çıkış yolu bulmaya çalışan karakteri kontrol ediyorsunuz. Bu kapsamda bölümlerde yer alan bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Bir milyondan fazla indirilen yapım, çevrim dışı desteği sayesinde internet bağlantısı olmadığı zamanlarda da oynanabiliyor.

The Walking Dead

Çizgi film tarzında grafiklere sahip olan The Walking Dead'de Lee Everett'i kontrol ediyorsunuz. Zombi salgınının yaşandığı bir dünyada geçen yapımda yaptığınız seçimler, büyük bir öneme sahip. Hayatta kalmaya çalıştığınız oyunda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Oyunu oynadıktan sonra popüler zombi dizisini izlemek istiyorsanız fakat kafanızda bazı soru işaretleri varsa The Walking Dead oyuncuları ve konusu isimli yazımıza göz atabilir ve böylelikle dizi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

The Wolf Among Us

Fabletown isimli bir kasabada geçen The Wolf Among Us'ta Bigby Wolf'u kontrol ederek cinayeti araştırmanız ve gizemleri çözmeye çalışıyorsunuz. Tıpkı The Walking Dead gibi çizgi film tarzında grafiklere sahip olan oyunda toplamda beş adet bölüm bulunuyor.

En iyi dedektiflik temalı oyunlar arasında yer alan The Wolf Among Us isimli yapımda yaptığınız seçimler, oyunun gidişatını etkiliyor. Oyunun atmosferi de oldukça başarılı durumda.

Broken Sword II - The Smoking Mirror

Revolution Software tarafından sunulan Broken Sword II - The Smoking Mirror, sahip olduğu başarılı hikâye ve oynanış sistemi ile ön plana çıkıyor. George Stobbard isimli karakteri kontrol ettiğiniz oyunda bulmacaları çözerek ilerlemeniz gerekiyor. Başarılı yapımda çevrim dışı desteği de mevcut.

Şimdiye Kadar Yapılan En Zor RPG Oyunları
OYUN

Şimdiye Kadar Yapılan En Zor RPG Oyunları

Son dönemde zor oyunlar tekrardan popülarite kazandı gibi. Şüphesiz ki aşağıdaki listede yer alan bazı oyunlar zor oyunlar denilince akıllara gelen ilk isimler oluyorlar.

Bu yazıda macera oyunları listesi hazırladık. Listede yer alan yapımlara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Sims serisini seviyorsanız Sims benzeri oyunlar listemize de göz atabilirsiniz.

The Walking Dead APK

The Walking Dead APK

The Walking Dead APK, Robert Kirkman'in ödüllü serisi ile aynı evrende geçen sürükleyici bir macera oyunu. The Walking Dead 1. bölümü ücretsiz oynanabilir!

ÜCRETSİZ
Batman APK

Batman APK

Batman APK veya Google Play'den Android telefonunuza indirip oynayabileceğiniz bir süper kahraman oyunu. Batman mobil oyunu beş bölümden oluşuyor.

ÜCRETSİZ
The Office Quest

The Office Quest

The Office Quest mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir macera oyunudur

ÜCRETSİZ
Oceanhorn APK

Oceanhorn APK

Oceanhorn APK, okyanuslara açılıp savaştığınız aksiyon macera oyunu. 10 saatin üzerinde hikaye odaklı oynanış sunan Android oyunu grafikleriyle göz dolduruyor.

ÜCRETSİZ
Another World

Another World

Another World klasik bilgisayar oyununun Android cihazlara uyarlanmış halidir

OXENFREE: Netflix Edition

OXENFREE: Netflix Edition

Oxenfree oyunu, korku ve gerilim unsurları içeren bir hikayeye sahip başarılı bir mobil oyun.

ÜCRETSİZ
CHUCHEL

CHUCHEL

Eğlenceli ve sürükleyici bir mecera oyunu

The Wolf Among Us

The Wolf Among Us

The Wolf Among Us türünün en iyi örnekleri arasında yer alan bir mobil macera oyunudur

ÜCRETSİZ
The Frostrune

The Frostrune

Macera dolu bir adaya yolculuk yaparak gizemli olayları araştırabileceğiniz eşsiz bir oyundur.

ÜCRETSİZ
Samorost 3

Samorost 3

Samorost 3, Machinarium gibi bulmacaları çözerek ilerlediğiniz macera oyunu.

The Silent Age

The Silent Age

The Silent Age, Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde oynayabileceğiniz sürükleyici bir zeka ve macera oyunudur.

ÜCRETSİZ
Broken Sword II - The Smoking Mirror

Broken Sword II - The Smoking Mirror

Broken Sword II The Smoking Mirror, zamanında bilgisayar oyunu klasikleri arasında yer bulmuş kaliteli bir oyunun Android cihazlar için yeniden yapılmış hali.

Botanicula

Botanicula

Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

Minit

Minit

Siyah beyaz dünyaya hoşgeldiniz.

YORUMLAR