En İyi MOBA Oyunları - 2024

MOBA oyunları, son dönemin en popüler yapımları arasında yer alıyor. Peki, çevrim içi çok oyunculu savaş arenası türünde en başarılı yapımlar neler? Bu yazıda uzun süre boyunca keyifli zaman geçirebileceğiniz popüler yapımları bir arada topladık.

En İyi MOBA Oyunları - 2024

MOBA oyunları, son dönemin en popüler yapımları arasında yer alıyor. Peki, çevrim içi çok oyunculu savaş arenası türünde en başarılı yapımlar neler? Bu yazıda uzun süre boyunca keyifli zaman geçirebileceğiniz popüler yapımları bir arada topladık.

Çevrim içi çok oyunculu savaş arenası (MOBA) türünde pek çok oyun bulunuyor. Bu yapımların bazıları dünya genelinde çok fazla sayıda oyuncu tarafından tercih ediliyor. Hazırladığımız listede birbirinden eğlenceli video oyunlarını sıraladık. İşte MOBA oyunu tavsiyeleri listesi!

En İyi MOBA Oyunları Listesi

  • Smite
  • Dota 2
  • Battlerite
  • Paladins
  • AirMech
  • Awesomenauts
  • League of Legends
  • Heroes of the Storm

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar (PC ve Mobil)
OYUN

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar (PC ve Mobil)

Arkadaşlarla oynanacak oyunlar neler? Bu yazıda PC ve mobil üzerinden arkadaşlarınızla beraber uzun süre boyunca eğlenceli zaman geçirebileceğiniz video oyunlarını bir arada topladık.

MOBA oyunu önerileri listesinde yer alan yapımların detaylarına ve indirme bağlantılarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Smite

Hi-Rez Studios tarafından yayımlanan Smite, yıllar önce piyasaya sürülmesine rağmen günümüzde hâlâ popülerliğini devam ettiriyor. Milyonlarca oyuncu tarafından oldukça beğenilen yapımda Arena, Conquest ve Joust gibi oyun modları mevcut. Smite, diğer MOBA türündeki yapımlardan farklı olarak TPS bakış açısına sahip.

Başarılı oynanış sistemine sahip olan oyunda RA, Poseidon, Osiris, Persephone ve Odin dahil olmak üzere çok sayıda tanrı ve tanrıça bulunuyor.

Dota 2

MOBA türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi olan Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirildi. Oyunda iki takım yer alıyor ve her takımda 5 oyuncu mevcut. Creep olarak adlandırılan yaratıkları keserek altın kazanabilir ve kazandığınız altınlarla çeşitli eşyalar satın alabilirsiniz.

Uzun saatler boyunca keyifli vakit geçirebileceğiniz yapım Türkçe arayüz desteğine sahip. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunda çok sayıda karakter yer alıyor ve her karakterin kendine has çeşitli yetenekleri bulunuyor.

Battlerite

Stunlock Studios tarafından geliştirilen ve yayımlanan Battlerite, 2017 yılının kasım ayında çıkışını gerçekleştirdi. Türkçe arayüz desteğine sahip olan yapımda iki veya üç oyuncudan oluşan iki takım mücadele ediyor. Oyuncular, oyuna başlamadan önce bir karakter seçmesi gerekiyor. MOBA oyunu Battlerite'te yer alan her karakter çeşitli yeteneklere sahip.

Unity ile yapılmış oyunlar arasında yer alan Battlerite'ın amacı geleneksel MOBA yapımlarından farklı olarak rakip takımın kulelerini yıkmak değildir. Başarılı oynanış sistemiyle dikkat çeken oyunun minimum ayarlarda oynanabilmesi için en az Intel HD 3000 ekran kartı ve çift çekirdekli 2.8 GHz işlemciye ihtiyaç duyuluyor.

Paladins

Çevrim içi çok oyunculu savaş arenası türünü FPS ile birleştiren Paladins, milyonlarca oyuncu tarafından oynanan oldukça popüler bir yapımdır. Overwatch'a benzeyen yapısıyla dikkat çeken oyunun oynanış mekaniği de oldudkça başarılı durumda.

Oyunda Androxus, Ash, Atlas, Barik, Bomb King ve Caspian dahil olmak üzere pek çok şampiyon bulunuyor. Her şampiyonun kendine kas yeteneklere sahip olduğu Paladins'te tarzınıza uyan şampiyon ile maçlara katılabilirsiniz.

AirMech

MOBA oyunları arasında AirMech de yer alıyor. Carbon Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan AirMech ilk olarak 2014 yılında piyasaya sürüldü. Çevrim içi çok oyunculu savaş arenası türündeki video oyununda maçı kazanabilmek için başarılı bir strateji uygulamanız gerekiyor. Robotların yer aldığı oyun ücretsiz olarak oynanabiliyor.

Awesomenauts

Çizgi film tarzında grafiklere sahip olan Awesomenauts, listedeki diğer oyunlardan farklı olarak iki boyutludur. Ronimo Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan MOBA oyunu Awesomenauts'ta iki takım ve her takımda 3 kişi bulunuyor. Çeşitli karakterlere sahip olan Awesomenauts'ta oyun tarzınıza uygun bir karakteri seçerek maça dahil olabilirsiniz.

League of Legends

Dünyanın en popüler video oyunları arasında yer alan League of Legends, çevrim içi çok oyunculu savaş arenası türü denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan biridir. Tıpkı Dota 2 gibi izometrik bakış açısına sahip olan oyun 2009 yılının ekim ayında çıktı.

Bir harita üzerinde iki takımın mücadele ettiği oyunda amaç rakibin Nexus'unu yıkmaktır. Üsse ulaşabilmek için bazı kuleleri sırası ile yıkmanız gerekiyor. Elbette bu pek kolay olmuyor. Türkçe desteğinin yer aldığı yapımda minyon isimli yaratıkları keserek altın kazanabilirsiniz. Kazandığınız altınlar ile eşyalar satın alarak şampiyonunuzu güçlendirebilirsiniz.

League of Legends (LoL) Sistem Gereksinimleri Neler? LoL Kaç GB?
OYUN

League of Legends (LoL) Sistem Gereksinimleri Neler? LoL Kaç GB?

League of Legends (LoL) sistem gereksinimleri neler? Minimum ve önerilen sistem gereksinimleri, MOBA türündeki popüler oyunun kasma ve donma problemi olmadan oynanabilmesine imkân tanır.

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyunu oynayabilmek League of Legens hesabı açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Hesap oluşturduktan sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Çok fazla sayıda karakterin yer aldığı yapımda yeni başlayanlar için LoL karakterleri de mevcut. Bu karakterlerin oynanışı kolay olduğundan ötürü pek zorluk yaşanmıyor. Oyuna alıştıktan sonra oynanışı daha zor olan karakterleri de tercih edebilirsiniz.

Heroes of the Storm

MOBA oyunları denildiğinde akla gelen yapımlar arasında Heroes of the Storm da yer alıyor. Oyunda her maçta tıpkı geleneksel MOBA yapımlarında olduğu gibi toplamda 10 oyuncu bulunuyor. İzometrik bakış açısına sahip olan oyunda iki farklı takım mücadele ediyor. Oyundaki amaç ise rakibin kulelerini yıkmaktır.

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan Heroes of the Storm'un macOS ve Windows sürümleri bulunuyor. 2015 yılının haziran ayında sunulan oyunda Hogger, Deathwing, Anduin, Imperius, Orphea ve Blaze dahil olmak üzere çok sayıda karakter yer alıyor. Karakterler çeşitli sınıflara ve yeteneklere sahiptir.

League of Legends (LoL) Benzeri Oyunlar
OYUN

League of Legends (LoL) Benzeri Oyunlar

LoL (League of Legends) benzeri oyunlar neler? Milyonlarca oyuncu tarafından oynanan MOBA türündeki yapımdan sıkıldıysanız ve bu nedenle yeni bir oyun arıyorsanız, hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Bu yazıda en başarılı MOBA oyunları listesi hazırladık. Listede yer alan oyunların indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

League of Legends (LoL)

League of Legends (LoL)

League of Legends (LoL) internet üzerinden gerçek oyuncularla çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz DotA benzeri gerçek zamanlı bir strateji oyunudur.

ÜCRETSİZ
Paladins

Paladins

Paladins bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz ücretsiz bir online FPS oyunudur

ÜCRETSİZ
Dota 2

Dota 2

Dota 2 MOBA türünün en başarılı örneklerinden biridir

ÜCRETSİZ
AirMech

AirMech

AirMech savaş robotlarını yönettiğiniz bir strateji oyunudur

ÜCRETSİZ
Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Blizzard bu defa Heroes of the Storm ile MOBA oyunlar dünyasını sarsmak için geliyor!

ÜCRETSİZ
SMITE

SMITE

SMITE, Dota'dan aşina olduğumuz MOBA türünün bir başka örneği.

ÜCRETSİZ
Battlerite

Battlerite

Battlerite, Steam üzerinden ücretsiz olarak oynanabilen, kendine has özellikleri bulunan bir MOBA oyunudur.

ÜCRETSİZ
Awesomenauts

Awesomenauts

Awesomenauts, 2 boyutlu bir MOBA oyunudur

ÜCRETSİZ

YORUMLAR