League of Legends (LoL)

League of Legends (LoL)

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 393,980
  • DOSYA BOYUTU 26.82 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Riot Games

League of Legends (LoL) internet üzerinden gerçek oyuncularla çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz DotA benzeri gerçek zamanlı bir strateji oyunudur.

League of Legends ya da bilinen diğer ismiyle LoL, 2009 yılında Riot Games tarafından piyasaya sürülmüştü. DotA haritasını tasarlayan Steve Freak ile anlaşan ve yeni bir MOBA oyunu için kolları sıvayan oyun stüdyosu, uzun süreli geliştirmelerden sonra League of Legends (LoL) ile oyuncuların karşısına çıkmıştı. İlham aldığı oyundan farklı olarak kabiliyetler ve rünler gibi sistemlerle oyunculara farklı detaylar sunan yapım, oynayan herkes tarafından tam not almayı başarmış ve ilerleyen yıllarda en çok oynanan oyunlar arasına girmişti.

League of Legends nedir?

Bugün, League of Legends (LoL) indir diyerek ulaşabileceğiniz League of Legends dahil olmak üzere MOBA oyunlarından bahsedecek olursak, Dota 2 ve Blizzard'ın Heroes of the Storm isimli beklenen oyununu anmazsak yanlış etmiş oluruz. Ne var ki özellikle son 3 yılda ciddi anlamda popüler olan ve twitch.tv üzerinde uzun zamandır zirveyi kimseye kaptırmayan League of Legends'ın (LOL) oyunseverlerdeki ayrı yerini tarif etmekte fayda var. Bayrağı eski DoTA'dan devralan oyunun yapımcısı Riot Games, ilk DoTA haritasını hazırlayan Guinsoo ve ekibiyle birlikte League of Legends'i tasarladı. Oyuncu camiasına kısaca LoL olarak anılan oyun zamana meydan okurcasına sürekli güncelleniyor.

Başladığı günden bu yana 3 kat kadar fazla karakter seçenekleri, yeni eklenen oyun modları ve geliştirilen görsellerle LoL, uzun bir süre daha oyunseverlerin ilgisini üzerine toplayacak gibi gözüküyor. Ülkelerinin en başarılılı oyuncularıyla oluşturulan LCS ligleri kıtalara yayılmışken, bu liglerden zaferle ayrılanlar her sene dünya çapında ilgi gören bir turnuvada çarpışıyorlar. E-Spor kavramının içini dolduran ve e-sporu yeniden tanımlayan bir oyun olan League of Legends'in profesyonel oyuncuları da internet üzerinden milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor.

League of Legends nasıl oynanır?

Tamamen ücretsiz oynanabilen oyunda kazandığınız tecrübe puanları eşliğinde 20'nci seviyeye yükseldiğiniz andan itibaren dereceli maçlara çıkıp bulunduğunuz sunucudaki diğer oyuncularla sıralama maçlarına katılabilirsiniz. Sırasıyla Bronz, Gümüş, Altın, Platin ve Elmas liglerinin 5 kümelerinde yükselmeyi başarırsanız sunucunun en iyi oyuncularının olduğu listeye adınızı yazdırabiliyorsunuz. Oyun içersinde kazanmış olduğunuz IP ile yeni karakterleri açmanız mümkünken bu işi hızlandırmak için Riot Puanları (RP) satın almanız da mümkün. RP satın alarak yapabileceğiniz bir başka şey de severek oynadığınız karakterler için farklı kostümler alabilmek. Bu alanda da çok yenilikçi olan oyun birçok karakter için tematik ve orjinal kostümler sunuyor. Bunların içersinde daha hesaplı olanlar sadece kostümü değiştirirken fiyatı yüksek olanlarda görseller ve animasyonlar kendine has bir görüntüye sahip.

Sihirdar Vadisi olarak bilinen oyunun ana modunda 5'e 5 takımlar oluşturarak kapışıyorsunuz. Bu 5 kişilik takımlarda herkesin takım oyununu mükemmelleştirmek adına farklı bir rolü mevcut. Tank, büyücü, hasar verici, ormancı, destekçi gibi karakter rollerinin iyi bir kombinasyonu rakip takımla mücadele konusunda sizi beklediğiniz başarıya sürükleyecektir. Farklı oyun modlarında ise durum daha deneysel. Uğursuz Koruluk (Twisted Treeline) isimli haritada 3'e 3'lük maçlar gerçekleşirken Hakimiyet Haritasında (Dominion) 5'e 5 oynayıp bölgeleri elinizde tutmanız gerekiyor. Çerezlik niyetine oynanan ARAM modunda ise tek koridora 5'e 5 rastgele gelen karakterler kapışıyor.

Her gelen karakterin girişi daha bir sansasyon olurken dengeli bir oyun keyfi sağlamak adına yeni eşyalar ve güncellemeler de eksik olmuyor. League of Legends, oyuncu etkileşimini en çok dikkate alan oyunlardan biri olarak biliniyor ve bu dinamizmi sayesinde oyun zevkini azami seviyeye yükseltiyor. League of Legends, tarihe adını yazdıran bir oyundur.

League of Legends (LoL) İndir

League of Legends (LoL) indir dedikten sonra oyunun kurum dosyası bilgisayarınıza inecektir. Sonrasında indirdiğiniz kurulum dosyasına çift tıklamak suretiyle oyunun kurulumunu kolayca gerçekleştirebilir ve League of Legends client sayfasını görebilirsiniz. Client kurulduktan sonra hesabınızla giriş yapmanız, hesabınız yopksa hesap açmanız istenecektir. 

Kurulum ve hesap işlerini geçtikten sonra oyun geri kalan dosyaları indirecektir. Bütün dosyaların inmesinin ardından oyunu rahatlıkla oynayabilir, arkadaşlarınızı ekleyerek birlikte maçlara girebilirsiniz.