Andromo (web)

Andromo

Andromo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kod bilgisine gerek bırakmadan kendinize özel ve hızlı bir şekilde Android uygulamanızı oluşturmanızı sağlayan web servisidir.

Aklınıza gelen mobil uygulama fikirlerini hayata geçirmek istiyorsanız fakat yeterli kodlama bilgisine sahip değilseniz endişe etmeniz gerek yok. Andromo, sağladığı web servisi ile kendi Android mobil uygulamalarınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Tarayıcı üzerinde hizmet veren servisin internet sayfasına giriş yaptığınızda karşınıza gerekli bilgiler bulabileceğiniz bir anasayfa çıkmaktadır. Servisle ilgili tüm gerekli bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Servisin ana özelliklerine, inceleme yazılarına, ücretlendirmelere ve eğitim bölümüne bu sayfa üzerinden direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Andromo, temel olarak hazırlayacağınız uygulamalar için Java kaynak kodu oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle istediğiniz uygulamaları hazırlamak için kurslara yazılıp derslere gitmenize ve para harcamanıza gerek yoktur. Kurslara yazılmak yerine Andromo'ya kayıt olarak kendi Android uygulamalarınızı geliştirmeye başlayabilirisniz. Uygulamalar geliştirebilmek için tek ihtiyacınız olan şey ise hayal gücünüz.

E-posta adresiniz ve şifreniz ile kayıt olduktan sonra sayfanın sağ tarafından bulunan yeşil tuş ile yeni bir proje oluşturabilirsiniz. Yeşil tuşa tıkladığınızda projenize hangi isim vermek istediğinizi soracaktır. Projenizle alakalı olarak bir isim belirledikten sonra bu adımı geçebilirsiniz. Ayrıca aynı anda birden fazla proje oluşturabileceğinizin aklınızın bir kenarında bulunmasında fayda var. Her bir projeniz bitmemiş olsa bile ayrı ayrı kaydedilerek daha sonra tekrar düzenlemenize imkan sağlanır.

Uygulamanızı adım adım hazırlamanız için ekranın üst bölümünde bulunan 7 farklı tuş bulunuyor. Bu tuşlardan ilkinde uygulamanızın adı ve versiyonu gibi basit bilgiler girmeniz gerekmektedir. İkinci tuşa geldiğinizde uygulamanızın temel yapısına odaklanmanız gerekiyor. Bu aşamayı uygulamanızın sayfaları yada ekranı olarak düşünebilirsiniz. Üçüncü sayfada uygulamanızın tasarımını oluşturuyorsunuz. Bu sayfa üzerinden renk ve temalar seçebilir, dilerseniz istediğiniz resimleri yükleyerek uygulamanızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Dördüncü sayfa ise panel. Burada uygulamanızın ana sayfasını düzenleyebilirsiniz.Hazırlayacağınız uygulamaya göre farklılık gösterebilecek olsa da, genel olarak sade ve temiz bir anasayfa oluşturmak kullanıcıların uygulamanızı daha rahat anlamasını ve kullanmasını sağlayacaktır. Fakat bunun seçiminde tamamen özgürsünüz.

Uygulamanız ile para kazanmak için gerekli reklam ayarlarını beşinci sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Farklı reklam seçenekleri arasından istediğinizi belirleyerek uygulamanızın üzerine ekleyebilirsiniz. İstediğiniz reklam ayarlamalarını gerçekleştirdikten sonra servis bölümüne geçebilirsiniz. Servis bölümünden Analytics ve AirBop mesajlaşmayı aktif edebilirsiniz. Kısacası bu bölümde uygulamanızın başarısını takip edebiliyorsunuz.

Son olarak uygulamanızı oluşturmya başlamak için ''Build'' tuşuna basmanız gerekiyor. Bu tuşa bastıktan sonra uygulamanız hazırlanarak indirme işlemleri için hazır hale gelecektir.

Genel olarak bakıldığında Android uygulama geliştiricileri için oldukça güzel bir servis olan Andromo, sunduğu kolay ve basit kullanım ile bir çok kişinin beğenisi kazanmıştır. İndir tuşuna tıkladığınızda servisin internet sayfasına yönleneceksiniz. Bu sayfa üzerinden kayıt olarak hemen Android uygulamalarınızı geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde Android Uygulamanızı Hazırlamanız için:

  • Uygulamanızın adını, versiyonunu, kategorisini ve kısa açıklamasını,
  • Hakkında sayfası, RSS Beslemesi, müzik oynatıcı, kişiselleştirilebilir özel sayfalar, Facebook sayfası ve bağlantıları, google maps, twitter, website ve Youtube gibi özelleştirilebilir bölümler ekleyebilme.
  • Menü rekleri, bağlantı renklerini ve belli bölümlerdeki arkaplan renklerini değiştirebilme.
  • Ücretli versiyona geçerek reklam alanlarını kaldırabilme.
  • Tüm değişiklikleri yaptıktan sonra tek bir tuş ile uygulamayı oluşturabilme olanağı verir.

YORUMLAR