Advanced File Encryption Pro 4.0.0.0 (windows)

Advanced File Encryption Pro

Advanced File Encryption Pro
ÜCRETSİZ
İndir 4.53 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Advanced File Encryption Pro sayesinde bilgisayarınızdaki dosyaları şifreleyebilir ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Advanced File Encryption Pro programı, bilgisayarınızdaki verileri güvenli ve şifreli bir şekilde saklamak, aynı zamanda yine güvenli bir şekilde ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program. Pek çok kullanıcının kişisel bilgilerini hiç bir koruma kullanmadan bilgisayarında sakladığını göz önüne alırsak, virüsler yoluyla sisteme sızan saldırganların bu verilere erişim sağlamasının ne kadar tehlikeli olabileceğini de görebiliyoruz.

Dolayısıyla Advanced File Encryption Pro gibi programlar devreye giriyorlar ve başkaları tarafından ele geçirilmesi risk oluşturan dosyaları iyi bir şekilde korumak mümkün hale geliyor. Programın arayüzü tüm bu koruma ve kaldırma işlemlerini kolayca ve sürükle bırak desteğinden faydalanarak kullanabileceğiniz bir yapıda hazırlanmış.

Şifrelemek istediğiniz dosyaları programın arayüzüne bırakmak ve başta 256-bit AES olmak üzere pek çok şifreleme algoritmasından faydalanmak mümkün. Şifrelenen dosyalara son erişim tarihi koyarak bu tarihin ardından şifrenin otomatik olarak kalkmasını sağlamak da mümkün. Dolayısıyla şifrelerinizi unutsanız bile bir tarihten sonra yeniden verilerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Programın dosya silme aracı ise sisteminizdeki disklerden tamamen kaldırmak istediğiniz dosyaların üzerini defalarca yazıyor ve böylece silinen dosya döndürme programları kullanılarak bu dosyaların geri döndürülmesi engelleniyor. Bilhassa önemli belgelerinizin ele geçirilmesini engellemek için kullanabileceğiniz bu araç sayesinde hem onları korumak hem de ortadan kaldırmak mümkün hale geliyor.

YORUMLAR