Broken Age (windows)

Broken Age

Broken Age
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Broken Age, point and click türünde bir macera oyunudur

Broken Age işinde oldukça uzman bir ekip tarafından geliştirilmiş olan ve oyunculara kaliteli bir içerik sunan bir macera oyunu.

Oyuncu topluluğu tarafından yapılan bağışlar tarafından finanse edilerek çıkış yapan Broken Age, 90'ların point and click türüne yeni bir soluk getiren Grim Fandango adlı oyunun geliştiricisi Tim Schafer'ın elinden çıkmış yeni bir macera oyunu. Broken Age'de bizi özel bir fantastik oyun dünyası bekliyor. Oyunda aslında farklı dünyalarda yaşayan 2 farklı kahramanın kesişen hikayeleri konu alınıyor. Kahramanlarımızdan Shay dev bir uzya gemisinde tek başına yaşayan ve bu nedenle sıkıntı dolu bir hayata sahip olan bir kahraman. Diğer kahramanımız Vella'nın hikayesi ise Vella'nın kendisini yabancı bir gezegende bulmasıyla başlıyor. Kendisini dev bir canavara kurban edilmek üzere bulan Vella'yı ve Shay'ı yönetirken bu iki dünya arasında geçiş yapabiliyoruz.

Broken Age'in el çizimi animasyonları ve başarılı diyalogları özel bir emeğin sonucunda ortaya çıkmış. Oyunun seslendirme kadrosunda da yıldız isimler var. Shay kahramanını Yüzüklerin Efendisi serisinden tanıdığımız Elijah Wood, Vella'yı ise Masasa Moyo seslendiriyor. Jack Black de sesiyle oyuna destek veren ünlüler arasında. Seslendirmede gösterilen özen oyunun müziklerinde de kalitesini koruyor.

Broken Age'in minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Service Pack 3 yüklü Windows XP işletim sistemi
  • 1.7 GHZ çift çekirdekli işlemci
  • 2 GB RAM
  • 512 MB video belleğe sahip Nvidia GeForce GTX 260, ATI Radeon 4870 HD veya Intel HD 3000 ekran kartı
  • DİrectX 9.0
  • 2.5 GB boş depolama alanı
  • DirectX uyumlu ses kartı

YORUMLAR