BuddyPress 2.1.1 (windows)

BuddyPress

BuddyPress
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

WordPress'in blog konseptinden çıkarak, sitenizi yeni bir sosyal paylaşım ağına dönüştürebilirsiniz.

WordPress tabanlı web sitelerinizi bir sosyal paylaşım sitesine çevirmek istiyorsanız BuddyPress eklentisi, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Oluşturduğunuz web sitenizi farklı bir konsepte büründürmek istiyor olabilirsiniz. Bu anlamda blog sayfanızı bir sosyal paylaşım sitesine çevirmeye yarayan BuddyPress eklentisi gerçekten başarılı bulduğum bir eklenti. Bu eklentiyi sitenize yükledikten sonra doğru ayarları kullanarak üyelerinizin  kendi profillerini oluşturmasına, durum güncellemeleri ve paylaşımlar yapabilmesine, grup kurmalarına ve kendi aralarında mesajlaşabilmelerine imkan tanıyan ve sitenizin sosyalleşmesini sağlayacaktır.

Anlattığımız özellikler size bir yerlerden tanıdık gelmiş olabilir. Her ne kadar Facebook, tüm bu imkanları sunuyor olsa da BuddyPress’i daha farklı kitlelere hitap edecek şekilde kullanmak sizin elinizde. Örneğin sadece iş arkadaşlarınızdan ya da okul arkadaşlarınızdan oluşan bir site hazırlayabilir ya da aynı hobiyle ilgilendiğiniz kişilere hitaben hazırlanmış bir sayfa üzerinde kullanarak onlar için geniş bir paylaşım alanı sunabilirsiniz.

Üzerinde çalışarak ve biraz zaman harcayarak, oldukça farklı siteler oluşturabilmeniz hiç de hayal ürünü değil diye düşünüyorum. Maddi beklentileriniz olmasa bile, kendi kurduğunuz bir paylaşım platformunun varlığı sizi manevi olarak yeterince tatmin edecektir.

YORUMLAR