Can You Escape (windows)

Can You Escape

Can You Escape
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Can You Escape, gizli objelerle süslenmiş kilitli odalardan kaçmaya çalıştığınız ücretsiz ve ufak boyutlu bir Windows 8 oyunu.

Can You Escape, gizli objeleri bularak ilerlemeye dayanan oyunlar hoşunuza gidiyorsa asla es geçmemeniz gerektiğini düşündüğüm bir yapım. Windows 8 tabanlı tablet ve bilgisayarlarda oynanabilen bulmaca oyununda yazarların, şarkıcıların, avcıların, sporcuların kaldıkları odalara giriş yapıyor, üzerimize kilitlenen odalardan kaçmaya çalışıyoruz.

Orta kalitede görseller sunan kaçış oyununda odaların farklı yerlerine zekice yerleştirilmiş gizli veyahut alenen fark edilebilen nesneleri bularak anahtarı ulaşmaya çalışıyor ve kilit kapıyı açarak sonraki odaya geçiş yapıyoruz. Dikkatlice bakarak zar zor bulduğumuz objelerden bazılarını doğrudan kullanabildiğimiz gibi bazılarını birleştirerek tek bir obje yapıp kullanmamız gerekiyor.

Sırlarla dolu 15 odada kafa patlatarak ipuçlarını bulmaya çalıştığımız oyunda anahtara ulaşmamızı sağlayan objeleri kullanmak için objeye tıklayıp öncelikle alet çantamıza almamız, sonrasında gerektiğinde kullanmamız gerekiyor. Pür dikkat ve düşünerek ilerlemek bu oyunda çok mühim.

Gündüz gözüyle ve karanlık ortamda gizli obje bulmak için saatlerimizi verdiğimiz oyunda asla içerisinden çıkamadığımızı düşündüğüm odalarda büyük yardımcı olan ipuçları da bulunuyor. Sınırlı sayıda ipuçları doğrudan anahtarı bulmamızı sağlamasa da bizi anahtara götürecek nesneleri kolaylıkla bulmamızı sağlıyor.

Bulmaca çözme yeteneğinizi kullanabileceğiniz gizli objeleri bulup kaçmaya yönelik harika bir Windows 8.1 oyunu olarak öne çıkan Can You Escape, zaman geçirmek için harika bir seçim olacaktır.