Chess4All (windows)

Chess4All

Chess4All
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Chess4All, satranca yeni başlayanlar için interaktif öğretici de içeren harika bir satranç oyunu.

Chess4All, satranca yeni başlayanlara, oynayanlara, öğrenmek isteyenlere hitap eden bir satranç oyunu. Windows 8.1 üzeri tablet ve bilgisayarınıza ücretsiz indirebileceğiniz en iyi satranç oyunu diyebilirim.

Windows 8 tabanlı dokunmatik cihazlarda ve klasik bilgisayarda oynanabilen bu satranç oyunu her seviye oyuncuya göre hazırlanmış. Satranç oynamayı biliyor ve de çok iyi oynarım diyorsanız karşınıza dünya genelinden en iyi oyuncuları veyahut arkadaşlarınızı alabiliyorsunuz. Satranç oynamayı öğrenmek istiyorum diyorsanız interaktif öğreticilerle satrancın temelini öğrenebiliyorsunuz. Satrançta kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız daha önce oynanmış oyunlar tek tıkla karşınızda. Kısacası Chess4All herkese hitap ediyor.

Chess4All diğer satranç oyunlarına benzemediği için bölümlerinden tek tek bahsetmek istiyorum Oyunu ilk açtığınızda Play (Oyna) Learn (Öğren) ve Review (İncele) olmak üzere üç bölüm karşınıza geliyor. Hızlıca oyuna geçebileceğiniz Oyna bölümünde üç seçeneğiniz var: Karşınıza yapay zekayı alabiliyor, rastgele seçilmiş bir oyuncuya karşı oynayabiliyor veyahut bir arkadaşınıza meydan okuyabiliyorsunuz. Öğren bölümünde satrancın nasıl oynandığından bulmacalara, geçmiş oyunlardan özel hamlelere kadar pek çok seçenek bulunuyor ve de en önemlisi interaktif olarak öğreniyorsunuz. İncele bölümü de kaydettiğiniz oyunlara ulaşabileceğiniz ve arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bölüm.

Satrancı hiç bilmeyen, çok az bilen ve profesyonel olarak oynayanlara hitap eden Chess4All, Windows platformunda da ücretsiz olarak geliyor ve oldukça ufak boyutlu.

YORUMLAR