Color Conquer (windows)

Color Conquer

Color Conquer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Color Conquer, bir zamanların popüler Google+ oyunu Flood-It'e oldukça benzeyen ancak daha eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir bulmaca oyunudur.

Google’ın sosyal ağ uygulaması Google+’ı tanıtıldığı günden beri kullanan biriyseniz Flood-It adlı oyunu hatırlarsınız. İlk başta saçma bir oyunmuş hissiyatı veren ancak oynadıkça anlam kazanan bu oyun zamanla unutuldu ancak benzerleri yapılmaya devam ediyor. Color Conquer adında Windows platformuna özel yayınlanan oyun bir zamanların popüler bulmaca oyununa oynanış yönünden oldukça benzemesine rağmen kesinlikle daha eğlenceli ve sizi tablet / bilgisayarınıza daha fazla bağlayacağını söyleyebilirim.

Daha önce Flood-It ile tanışmayanlar için, Color Conquer’ın hızlı düşünme ve hareket etme gerektiren bir oyun olduğunu baştan belirtmem gerek. Eğer hızlı ilerleyen bir bulmaca oyunu arıyorsanız bu oyun kesinlikle Color Conquer değil. Oyundaki amacımız ise orijinali ile aynı; Rengarenk tabloyu tek renk haline getirmeye çalışıyoruz. Bunu da olabildiğince hızlı şekilde yapmamız gerekiyor. Zira renk seçimi yaparken bir yandan da süre işlediğinden çok hızlı düşünmemiz ve hareket etmemiz son derece önemli. Zaten oyunu orijinalinden ayıran ve de daha fazla keyif almamızı sağlayan en önemli özelliği de bu. Öte yandan orijinal oyunda olan hareket sınırlamasının Color Conquer’da olmaması da büyük artı.

Oyunda 3 farklı boyutta tablo diğer bir deyişle 3 zorluk seviyesi bulunuyor. Daha önce orijinal oyunu oynamadıysanız, oyunun amacını anlamanız açısından kesinlikle en ufak tablo olan 8 x 8 ile başlamanızı öneririm. Tabii ki oyunu öğrendikten sonra zorluk seviyesini en zora çekmeniz daha hızlı düşünmenizi gerektirdiğinden oyundan daha fazla zevk almanızı sağlayacak ve kısa sürede oyundan bıkmanızı engelleyecektir.

Color Conquer, düşünmeden hareket etmeyenlere önerebileceğim harika bir bulmaca oyunu.

YORUMLAR