Color Flood HD (windows)

Color Flood HD

Color Flood HD
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Color Flood HD oyununda farklı renklerden oluşan 10 x 10 tabloda renklere dokunarak tabloyu tek renge boyamalısınız.

Color Flood HD, basit gibi görünen aslında düşünerek oynanması gereken bulmaca oyunları arasında ve mobilin yanı sıra Windows tablet ve bilgisayarlarda da ücretsiz olarak geliyor.

Color Flood HD oyununda en küçük 10 x 10 farklı renklerle bürünmüş bir tablo karşımıza çıkarılıyor. Amacımız tek tek renk seçimi yaparak rengarenk bu tabloyu tek renk haline çevirmek. Sol üst köşedeki rengi dikkate alarak oyuna başlıyoruz. Sıralı dizilmiş renkli kutucuklara dokunuşumuza göre tablonun rengi değişmeye başlıyor. Dokunduğumuz renkli kutucuk etrafındaki kutucukları da etkilendiğinden renk seçimi yaparken iki kere düşünmemiz gerekiyor. Aksi halde daha yolun yarısındayken hareket limitini aştığımızdan oyuna veda ediyoruz.

Oyunda heyecanı artırmak amacıyla farklı zorluk düzeyinde oynamanızı tavsiye ederim. Kolay ve normali atlayıp doğrudan zorda oynamanız oyundan daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır. Tabii ki bu modda oynamanın zorlukları da var. Çok daha fazla renkten oluşan tablo karşınıza çıkarılıyor ve hareketiniz çok daha kısıtlı oluyor.

Oyunda ilerlemek biraz zor olsa da oynanış son derece kolay. Tek renge ulaşmak için sol tarafınızda dizili renkli kutucuklara dokunmanız yeterli oluyor. Dokunduğunuz vakit o karenin etrafındaki karelerle birlikte aynı renge büründüğünü görüyorsunuz. Bu şekilde son hamlenizi de yaptıktan sonra başardığınıza veya başaramadığınıza dair mesaj görüntüleniyor.