DayZ (windows)

DayZ

DayZ
1  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DayZ "hardcore" yapıya sahip olan açık dünya tabanlı bir MMO oyunudur

DayZ oyunculara bir zombi kıyameti sonrasında yaşanacakları gerçekçi bir şekilde bireysel olarak tecrübe etme imkanı veren ve adeta bir hayatta kalma simülasyonu olarak nitelendirilebilecek bir yapıya sahip olan MMO türünde bir online rol yapma oyunu.

Açık dünya tabanlı bir oyun olan DayZ'de insanlığın ortaya çıkan bir salgın hastalık karşısındaki durumu konu alınıyor. Bu gizemli salgın dünya nüfusunun büyük bir bölümünü yok etmiştir. Fakat bu yok etme tam anlamıyla bu insanların ölümüne sebep olmamış; onları düşünme yeteneğinden yoksun ve kana susamış birer canavara dönüştürmüştür. Ölmelerinden daha da beter olan bu durum hayatta kalan insanlar için günlük ihtiyaçları karşılama işini bile bir ölüm kalım mücadelesine dönüştürmüştür. İşte biz de bu şartlarda oyuna dahil oluyoruz ve harabeye dönmüş dünya üzerinde kendimize bir çıkış yolu bulmaya çalışıyoruz.

DayZ oyun yapısı anlamında hataları affetmeyen ve oldukça gerçekçi bir yapıya sahip olan bir hayatta kalma simülasyonu. Oyunu internet üzerinden diğer oyuncularla birlikte oynamaktasınız. Bu, oyundaki tek düşmanınızın zombiler olmadığı anlamına geliyor. Kısıtlı olan yiyecek, içecek, silah ve cephane gibi şeyler için başka oyuncularla da savaşmanız gerekebiliyor. Oyunda oyunu kaydedemiyorsunuz, ekstra canlarınız yok ve küçük bir hatanız bile ölümünüze yol açabiliyor. Her kararınızın oyunun gidişatını etkilediği DayZ'de güveneceğiniz arkadaşlar bulmak ise oldukça önemli. Çünkü hayatta kalmak tek başınıza oldukça zor. Oyunda başarısız olduğunuzda sahip olduğunuzeşya, silah ve kaynakları kaybediyorsunuz ve oyuna sıfırdan başlıyorsunuz.

Şu an geliştirilme sürecinde olan DayZ erken erişimde oyuncuların beğenisine sunuluyor. Oyunun bu erken erişim versiyonunda görsel ve işlevsel hatalarla karşılaşabilmeniz oldukça doğal. Eğer oyunun geliştirilme sürecine katkıda bulunmak isterseniz ve hataları göz ardı edebilirseniz oyunu oynamanızı tavsiye ederiz.

DayZ'nin minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Service Pack 2 yüklü Windows Vista işletim sistemi
  • Çift çekirdekli 2.4 GHZ Intel işlemci veya çift çekirdekli 2.5 GHZ AMD Athlon işlemci
  • 2 GB RAM
  • 512 MB video belleğe sahip Nvidia GeForce 8800 GT, AMD Radeon HD 3830 veya Intel HD Graphics 4000 ekran kartı
  • DirectX 9.0c
  • 10 GB boş depolama alanı
  • DirectX uyumlu ses kartı

YORUMLAR