Dex (windows)

Dex

Dex
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dex ilginç bir bilim kurgu hikayesine sahip olan bir rol yapma oyunudur

Dex oyuncuları gelecekte geçen bir maceraya konuk eden ve oldukça ilginç bir yapıya sahip olan bir rol yapma oyunu.

Cyberpunk atmosferi ile dikkat çeken Dex'te teknolojinin oldukça geliştiği ve yapay zekanın limitlerinin çok ileri taşındığı bir çağa yolculuk ediyoruz. Yapay zeka o kadar gelişmiştir ki artık insanoğlunun bu yapay zeka üzerindeki kontrol ve denetimi zayıflamıştır. Yapay zeka ufak ufak Singularity tenen seviyeye çıkmaya yeltenmektedir. Singularity, yapay zekanın insanoğlundan üstün olduğu ve tüm dünya düzenini ele geçirdiği bir sistemdir. Biz oyunda yapay zekanın Singularity'e erişmesini engellemeye çalışan bir kahramanı yönetiyoruz ve maceraya dahil oluyoruz. 

Harbor Prime adlı bir şehirde geçen Dex'te farklı şehir sakinleriyle tanışıyoruz, şehrin bize snduğu mücadelelerle baş ediyoruz ve kahramanımıza yeni yyetenekler kazandırarak onu daha güçlü hale getiriyoruz. Dex bize Harbor City'nin açık dünya tabanlı haritasında serbestçe gezinme imkanı vermekte.

Dex, 90'larda oynadığımız klasik RPG oyunlarını hatırlatan bir yapıya sahip. 2 boyutlu side scroller oyunlarına benzer bir yapıya sahip olan Dex'te gideceğimiz yolu oyunda yapacağımız tercihlerle belirliyoruz. Kendine has bir sanatsal tarza sahip olan oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Service Pack 2 yüklü Windows XP işletim sistemi
  • 1.4 GHZ veya daha hızlı işlemci
  • 1 GB RAM
  • DirectX uyumlu 512 MB video belleğe sahip ekran kartı
  • DirectX 9.0c
  • 8 GB boş depolama alanı

YORUMLAR