DLL Finder 1.5 (windows)

DLL Finder

1.5
DLL Finder
ÜCRETSİZ
0  
0  
1  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    27,006

  • Üretici

    SecurityXploded Inc

Bilgisayarınızda süren işlem ve hizmetlerin hangi DLL dosyalarına bağlı olarak çalıştığını bu uygulama ile bulabilirsiniz.

DLL dosyaları özellikle Windows için uygulama ve programlar yahut servisler geliştirenlerin sık sık aşina oldukları dosyalar haline geliyorlar ancak sistemde bulunan programların hangi DLL dosyaları üzerinden çalıştığını tespit etmek sıkıcı bir iş haline gelebiliyor. Zira her bir programın kullandığı DLL dosyasının bilinmesi, o uygulamalar için yeni araçlar geliştiriyorsanız oldukça işinize yarayabiliyor ve bu durum Windows'ta sorun tespitlerinde dahi kullanılabiliyor.

İşte DLL Finder uygulaması adından da tahmin edebileceğiniz gibi bilgisayarınızda çalışan programların hangi DLL dosyalarını kullandığını size gösterebiliyor ve böylece işlerinizde size yardımcı oluyor. Komut satırı üzerinden çalıştırılan uygulama o an bilgisayarınızda gerçekleşen tüm işlemlerin ve hizmetlerin DLL bağlantılarını sunabiliyor ve işlem adı, PID, DLL adı, base adresi, load count ve DLL yolu hakkında tüm gerekenleri sağlıyor.

32 Bit ve 64 Bit için iki ayrı paket bulunduran uygulamanın sisteminize uygun olan sürümünü kullanmayı sakın unutmayın.

YORUMLAR