Godot 3.0.4 (windows)

Godot

Godot
ÜCRETSİZ
İndir 17.20 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Godot oyun motorunu kullanarak hem 2D hem de 3D oyunları kolayca geliştirebiliyorsunuz.

Godot, oyun geliştiricilerin Windows işletim sistemli bilgisayarlarında kullanabilecekleri bir oyun motoru olarak hazırlanmış ve açık kaynak kodlu olarak kullanıcılara sunuluyor. Tabii ki programın ücretsiz olması da bu nedenle oldukça doğal. Hem kolay bir kullanımı hem de gelişmiş sonuçları bir araya getirebilen programı kullanırken herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

2 boyutlu veya 3 boyutlu oyunlar geliştirmenize olanak tanıyan Godot, Python temelli bir scripting dilini benimsediği için bilhassa Python programlama konusunda deneyimli olan programcıların oyun programlama konusunda rahatlıkla devam edebilmelerini sağlayacaktır.

Fakat uygulamanın sadece programcılar için olduğunu da düşünmemek gerek. Zira sahip olduğu tüm araçlar oyun yapımında bulunan diğer departmanları da destekleyecek yapıda. Bu sayede hem animasyon yapımcıları, hem çizimciler hem de fizik motoru programlayanlar gibi pek çok farklı kullanıcı kendi ihtiyaç duyduğu seçeneklere erişebiliyor.

Oyunların kullanıcı arayüzlerinin düzenlenmesi ve işlevsel hale getirilmesi konusunda da araçlar sunan uygulama, poligonlar, spritelar, katmanlar ve diğer tüm ek araçlar sayesinde dilerseniz oynanabilirlik, dilerseniz görseller veya her ikisi için en ideal kombinasyonu bulmanıza imkan tanıyor. Elbette projenin sesleriyle uğraşanlar için gerekli entegrasyon araçları da uygulama içerisinde var.

3DMax veya Blender gibi 3D tasarım uygulamalarında ürettiğiniz modellerin kolayca uygulama içerisine import edilebilmesi sayesinde dilediğiniz kadar detaylı modelleme çalışmalarını tamamlayabiliyorsunuz. Amatör veya profesyonel bir oyun fikri olan kullanıcıların denemeden geçmemesi gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR