H1Z1 (windows)

H1Z1

H1Z1
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
Can Erdil Şentürk
Can Erdil Şentürk
YORUM YAZ

H1Z1 internet üzerinden diğer oyuncularla birlikte oynayabileceğiniz MMO türünde bir zombi oyunu

H1Z1, Sony'nin bir süredir merakla beklenen açık dünya tabanlı sandbox türünde bir MMO oyunu.

Free to Play sistemine sahip olacak olan bir mmorpg olan H1Z1'de bir zombi kıyametinin patlak vermesinin ardından başlayan olaylar konu alınıuyor. Biz bu kıyamete sürüklenmiş dünyaya konuk oluyoruz ve hayatta kalmaya çalışan bir insanı kontrol ediyoruz. Oyunda süper yeteneklerimizin olmaması ve sıradan bir insan olmanız oyuna gerçekçilik kazandırıyor ve hayatta kalma mücadelesinin daha heyecanlı olmasını sağlıyor.

H1Z1'de hayatta kalabilmemiz için sadece bize saldıran zombilerden kaçmamız veya onları yok etmemiz yeterli değil. Zombiler oyunda karşılaşacağımız tehlikelerden en sıradan olanı. Zombilerin haricinde açlık, susuzluk da bizi zaman karşı mücadele etmeye zorluyor. Ayrıca doğal yaşamda yer alan ayılar ve kurtlar gibi vahşi hayvanlar da tehdit oluşturabiliyor. Zombi kıyametine sürüklenmiş oyun dünyasında tek başınıza değilsiniz. Diğer oyuncuların da dahil olduğu bu dünyada kime güveneceğiniz seçmek için zorlanacaksınız; çünkü oyun artık bilinen kanunların geçerli olmadığı bir dünyada geçiyor. Diğer oyuncularla birlikte zombilere karşı savaşarak beraber polis karakolları gibi binalarda kaynak arayabileceğiniz gibi diğer oyuncular tarafından sahip olduğunuz kaynaklar için saldırıya uğrayabilirsiniz. Aynı şekilde kuralları sizin belirlediğiniz bu dünyda kaynak yağmalamak için diğer oyunculara saldırabilirsiniz.

H1Z1'de etrafta silah bulmak için keşfe çıkabilir, büyük açık dünyada araçlarla yolculuk edebilirsiniz. Keşif öğesi oyunda güzel bir şekilde kullanılmış. Ziyaret edeceğiniz şehirlerde, binalarda ve diğer önemli noktalarda ne olacağını önceden kestiremiyorsunuz. Binalarda sıkışıp kalmış zombi sürülerinin yanında diğer oyuncular da saklanıyor olabilmekte. Bu nedenle her adımınızı düşünerek atıyorsunuz.

H1Z1'de sahip olduğunuz yetenekler zamanla gelişmekte. Örnek olarak; sürekli koşarak yol alırsanız başta kısa olan koşu mesafeniz zamanla artıyor ve bu yetenekte daha güçlü hale geliyorsunuz.

H1Z1 grafik olarak tatmin edici bir kalite sunmakta. Oyunu hem TPS hem de FPS kamera açılarıyla oynayabiliyorsunuz. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • 64 Bit Windows 7 işletim sistemi
  • Çift çekirdekli Hyper Threading desteğine sahip Intel i3 işlemci
  •  4 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 275 ekran kartı
  • DirectX 10
  • İnternet bağlantısı
  • 20 GB boş depolama alanı
  • DirectX uyumlu ses kartı

Şu an erken erişimde olan H1Z1'i geliştirilme süresi boyunca test edebilmeniz mümkün. Bu süre boyunca oyunda çeşitli hataların (bug) bulunması normaldir. Oyunun geliştiricileri erken erişim süresi boyunca oyunun hatalarını tespit etmek ve düzeltmek için çalışmaktadırlar.

ARTILAR

Gerçekçi yetenek ve hayatta kalma sistemi

Özgürce keşif yapabilme imkanı

Geniş açık dünya

Grafikler

EKSİLER

YORUMLAR