Icewind Dale: Enhanced Edition (windows)

Icewind Dale: Enhanced Edition

Icewind Dale: Enhanced Edition
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Icewind Dale: Enhanced Edition, 2000'de çıkmış orijinal Icewind Dale'in PC platformu için yeniden düzenlenmiş ve tüm içeriklerinin bir arada toplanmış koleksiyon versiyonudur.

Wizards of The Coast'ın efsanevi Unutulmuş Diyarlar'ında geçen, ilk olarak 2000 senesinde çıkışını yapmış Dungeons & Dragons oyunu Icewind Dale tüm ihtişamıyla PC platformuna geri döndü. Enhanced Edition ile birlikte eşsiz macerayı tekrar bilgisayarınıza getiren oyun genişletilmiş paketiyle yeni özellikleri de beraberinde getiriyor.

Eskilerin klasik rol yapma oyunlarından alışkın olduğunuz evrenin her bir anısını beraberinde getiren Icewind Dale'de bir dolu yeni büyü ve eşyalar yer alıyor. Enhanced Edition ile beraber geldiği anlaşılan eşyalar genel anlamda oyuna çeşitlilik katmış. Fantastik rol yapma oyunlarını sevenler yeni, kural bozmayan bu eşyalara bayılacaklar. Özellikle oyunda parti sistemiyle hareket etmeyi kuvvetlendirmek için gelen yeni araçlarla kendi partimizi oluşturup zindanlarda eşya avına çıkabiliyoruz. Arkadaşlarla oynayabilme Enhanced Edition ile daha da güçlü bir anlam kazanmış, özellikle sistemin platformlar arası olması halinde mobilde oyunu oynayan arkadaşınızla bile parti kurabiliyor ve beraber oynayabiliyorsunuz.

Orijinal Icewind Dale'den alışkın olduğunuz arayüze biraz veda etmek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü Enhanced Edition ile yepyeni bir arayü tasarımı, yeni tanıtılan hızlı loot'lama çubuğu var. Bu oyuna kolaylık getiren önemli bir gelişme olmuş. Artık eşyalarınızı ve büyülerinizi de düzenli tutmak mümkün, ekrana yerleştirebileceğiniz kısayollarla maceranız bölünmeden oyun keyfinizi devam ettirebiliyorsunuz. Hızlı loot çubuğu savaş esnasında daha çabuk yol almanızı sağlıyor. En azından edindiğiniz eşyayı yarım saat aramıyorsunuz.

Icewind Dale: Enhanced Edition aynı zamanda Heart of Winter ve Trials of the Luremaster ek paketlerini de içererek hikaye boyunca kesintisiz heyecan yaşamanıza imkan tanıyor. Düzenlenmiş ve tamamlanmış hikaye örgüsü, Unutulmuş Diyarlar fantastik hikayeleri tutkunlarının iştahını kabartacak. Oyunun hikaye örgüsünü üzerine yeniden çalışılarak çok daha bağlı ve sürükleyici bir yapı oturtulmuş. Orijinal oyunda havada kalan son Enhanced Edition ile birlikte tamamlanıyor.

Eğer fantastik rol yapma oyunlarından hoşlanıyorsanız ve Unutulmuş Diyarlar evreninin hastalarındansanız Icewind Dale'i mutlaka yeniden deneyimlemelisiniz. Ne de olsa eğer bu evrenin okurlarındansanız Icewind Dale'i mutlaka oynamışsınızdır!

Icewind Dale: Enhanced Edition'ı bilgisayarınızda çalıştırmak isterseniz ünlü rol yapma oyunu sizlerden hiç de yüksek bir sistem istemiyor:

Windows XP/Vista/7/8
Intel Core 2 Duo
1GB RAM
DirectX 9.0c destekli bir ekran kartı
2GB boş disk alanı

Steam Hesabı Açma ve Oyun İndirme