March of Empires (windows)

March of Empires

March of Empires
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

March of Empires, detaylı görselleri ve içeriğiyle dikkat çeken online savaş - strateji oyunu ve Gameloft imzasını taşıyor.

March of Empires, Gameloft’un mobil ve bilgisayar kullanıcılarına ücretsiz sunduğu son strateji oyunu. Online olarak oynanabilen savaş – strateji oyununda üç büyük klikten biri oluyor ve toprakları ele geçirerek krallığımızı günden güne büyütüyoruz.

March of Empires da Gameloft’un her oyunu gibi Türkçe dil desteğiyle geliyor ve yine etkileyici görsellerle karşı karşıyayız. Oyunu ilk açtığımızda kısa bir yükleme ekranın ardından klik seçmemiz isteniyor. Kral, Çar ve Sultan kliklerinden Kralı seçerek ordumuz şövalyelerden, Çarı seçersek at sırtından hiç düşmeyen savaşçılardan, Sultanı seçersek te mızraklı savaşçılardan oluşuyor. Klasik olarak her kliğin güçlü ve zayıf yönleri var. Klik seçimini yaptıktan sonra kalemizin içerisine giriyoruz. İlk etap tabii ki oyunun gidişatını öğretmeye yönelik. Üniteleri nasıl kuracağımızı, birliklerimizi nasıl geliştireceğimizi, nasıl savaşacağımızı öğreniyoruz. Öğrenim bölümünü tamamladıktan sonra yardımcımız oyundan çekiliyor ve bizleri düşman ordularıyla baş başa bırakıyor.

Oyun basit bir savaş oyunundan ötesi diyebilirim. Sadece görseller değil içerik te detaylı hazırlanmış. Ele geçirdiğimiz bölgeler, savaşta kaybettiğimiz birlikler, zaferlerimiz, ekonomimiz, ordumuzun durumu, profilimiz gibi tüm detaylara ulaşabiliyoruz. Ayrıca online tabanlı bir oyun olduğundan en iyi imparatorları istatistikleriyle birlikte görebiliyor ve dilersek onlarla birlik olup gücümüzü artırabiliyoruz. Savaş tarafında da aynı durum geçerli. Savaşa katılmadan önce karşı karşıya ekranının gelmesi, savaş sonunda zafer çığlıklarının atılması, savaş başlamadan diyaloga girilmesi gibi oyunu benzerlerinden farklı kılan çok detay var. Oyunun tamamen Türkçe olması ise harika olmuş.

YORUMLAR