NosTale (windows)

NosTale

NosTale
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Anime ile özleşmiş bir online macera oyunu NosTale

Hangimiz sevmeyiz ki animeleri hepimizin elbet tutkunu olduğumuz bir anime serisi vardır. Bir online oyun düşünün anime tadında bir rol yapma oyunu, NosTale kullanıcılarına bu iki şeyi bir arada sunabilmiş…

Devasa bir dünyada fantastik bir oyun olan NosTale MMORPG türünde bir online oyun. Tamamen ücretsiz ve ülkemizde de tamamen Türkçe olarak yayın yapan NosTale sizlere fantastik bir dünyada keyifli bir maceraya davet ediyor.

Macera türünde ki oyunları seven online oyun tutkunlarının tabir-i caizse arayıp da bulamadıkları bir yolculuğa macera dolu bir yolcuğa NosTale ile adım atın.

Gameforge online oyun şirketinin bir yapımı olan NosTale’de PvP sistemi de bulunmakta.

NosTale’in fantastik dünyasına merhaba diyelim…

Her zamanki gibi öncelikle kayıt olarak NosTale’in dünyasına giriyoruz. Oyuna kayıt olabilmek için TIKLAYINIZ. Karşımıza çıkan kayıt formunda bizlerden istenen Kullanıcı adı, şifre ve mail adresimizi girdikten sonra kullanım sözleşmesini işaretliyoruz, ardından mailinizi kontrol etmeniz gerekecek, zira oyuna tam anlamıyla kayıt gerçekleştirebilmeniz için öncelik olarak bir aktivasyon kodu mailinize gönderiliyor.

Artık oyunun istemci dosyasını indirebiliriz. .exe olarak inen istemci dosyasının boyutu 350 KB büyüklüğünde sonradan bu dosyayı bilgisayarımıza kurarak oyunun gerçek halini almamız için güncellemeler vs. gerçekleştikten sonra artık NosTale’in dünyasına giriş yapabiliyoruz.

NosTale’e ilk başlarken öncelikle bir maceracısınız. Acemi bir maceracı olarak koyulduğumuz bu yolda ilerledikçe kademe atlayacağız, bir maceracıdan sonra asıl sınıflardan birini seçebilme hakkına sahipsiniz. İster gözü kara korkunç bir kılıç savaşçısı olun, ister dikkatli ve sabırlı bir okçu yada usta güçlü bir büyücü seçim sizin. Artık NosTale dünyasında gerçek kimliğinizi edindiniz sıra geldi yeni maceralara arkadaşlarınızla da birlikte oynayabileceğiniz NosTale beğeninizi kazanacak türden.

Macera benim göbek adım…

Eğer siz de böyle düşünüyorsanız aradığınız yerdesiniz. Keşif yapmayı büyük bir dünyada gezip dolaşmayı ya da sınırsız sayıda ki keyifli maceralara atılmak isteyen oyuncuların ortak buluşma noktası NosTale kullanıcılara macera konusunda aradıkları her şeyi sunuyor.

Bir güzel tarafı da bir senaryosu bulunan bu oyunda sizin ilerleyişiniz oyunun gidişatına doğrudan etki edecektir. Yani oyunda nasıl bir davranış sergilerseniz nasıl bir yol izlerseniz oyunun senaryosunu da o yöne çekebilirsiniz, tamamen sizlerin ellerine bırakılan bir devasa dünyada ne kadar macera varsa hepsine gireceksiniz.

Farklı gelebilecek bir diğer husus da oyun boyunca yalnız olmamanız. Yanınıza yardımcı olarak veya yol arkadaşı olarak seçebileceğiniz hayvanlarla beraber oyunda ilerleyebilirsiniz, gerçekten de bir macera için ne varsa NosTale’da hepsi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Oyunun temasına baktığımızda korkunç gibi görünmese de yani aslında şirin bir oyunmuş gibi görünmesine karşın oyunda bir yaş sınırı mevcut elbette, bu yaş sınırı da 12 yaş ve altındaki oyuncular için geçerli.

Eşsiz karakterlere sahip olun…

Bunun anlamı tahmin edebileceğiniz üzere sahip olduğunuz karakterinizin görünümü ile alakalı. Oyun boyunca sınırsız görünüm değiştirebilirsiniz, var olan karakteriniz üzerinde dilediğiniz gibi zevkinize göre değişiklikler yapmanız mümkün, hemen hemen her noktası değiştirilebilen oyun karakterlerinize giydirebileceğiniz kostüm – giysi sayısı da oldukça fazla, bu yüzden haliyle ortaya çıkan karakterler eşsiz hale gelebiliyor. Yani sahip olduğunuz karakterinizi başka hiçbir kullanıcıda yokmuş gibi tasarlayabilir sadece size özel bir hale getirebilirsiniz.

Oyundaki karakterlere mercek tutalım:

-       Maceracı

 • Oyuna başlayan her kullanıcının ilk olarak bürüneceği karakter…
 • Acemi ve tecrübesizdir, ancak meraklı ve bir o kadar da cesurdur.
 • Maceracılar zorlu eğitimlerden geçerler.
 • Ne kadar acemi olsa da kötülüğe karşı savaşta her zaman gözü pek davranır.

-       Kılıç Savaşçısı

 • Tam bir savaşçı olarak eğitim görmüştür…
 • Ölümcül ve korkusuzdur ayrıca düşmanlarınca çok korkulan bir karakterdir.
 • Her zaman iyilik ve barış adına savaşır.
 • Eğitimlerinin çoğu yakın dövüşler konusunda olsa da uzak mücadelelerle de başarılı olur.
 • Tek başına bir grup düşmanın içine dalabilecek kadar cesur ve yeteneklidir.
 • Sahip olduğu yeteneklerini oyun boyunca geliştirebilir.

-       Okçular

 • Sessiz ve hızlı olmaları ile ün salmışlardır.
 • Sinsi ve pusu kurabilme özellikleri sayesinde sessiz ortamlarda düşmanlarına korku aşılarlar.
 • Doğa ile bütünleşmiş olan okçular tilki gibi kurnaz, hızlı ve bir kartal gibi keskin sezilere sahiptir.
 • Her ne kadar sert ve vicdansız gibi görünse de aslında öyle değildir, sadece kötülere karşı acımasızdır.
 • Daha çok uzak mesafeli mücadelelerde başarılı olan okçular zaman zaman yakın dövüşlere de girerler.
 • Ayrıca doğa ile özdeşmiş olan okçular doğanın nimetlerinden de faydalanarak zehir gibi karışımlar hazırlayabilirler.

-       Büyücüler

 • Doğaüstü güçlere sahip olan karizmatik görünüşlü savaşçılar.
 • Diğer iki sınıfın mensuplarına göre iyi kalpli ve yardımsever kişiliğe sahipler.
 • Tahmin edebileceğiniz üzere girdikleri mücadelelerinde büyü güçlerini kullanırlar ve oldukça etkili güçlere sahipler.
 • Büyüleri ile her zaman savaşmazlar ayrıca yetenekleri ile yaralıları iyileştirme gibi birçok yeteneklere sahiptir.
 • Kara büyü yaparak istediğini lanetleyebilir.
 • Olup biten olayları görebilir ve dünya ötesinde yaşanan şeylerden de haberdar olabilirler.

Karakterleri tanıdınız seçim sizin…

NosTale iyi grafikleri, başarılı kurgu ve senaryosu, göz dolduran oynanışı ve daha birçok özelliği ile maceracı online oyuncuların yeni gözdesi olacak. İyi oyunlar…