Puzzle Light (windows)

Puzzle Light

Puzzle Light
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Puzzle Light, ipuçlarını yakalayarak ampulu yakmanız gereken bir bulmaca oyunu.

Puzzle Light, Windows 8.1 üzeri tablet ve bilgisayarınızda düşünmeye iten bulmaca oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız hoşunuza gidecek bir yapım. Tamamen ücretsiz olan ve fazla yer kaplamayan bulmaca oyununda tüm uğraşınız ampulu yakmak.

Bölüm bölüm ilerlediğiniz oyunda amacınız ampulu yakmak. Ancak bunu başarabilmek için kafanızı olabildiğince çalıştırmanız gerekiyor. Her bölümde ampulu yakma şekli farklı. Ampulu yakabilmenin yolu ise ampulun yanlarında beliren ipuçlarıyla bağlantı kurabilmekten geçiyor. Bağlantıyı kurmak oyunun başında oldukça basit; yani zaman almıyor. Lakin ilerledikçe verilen ipucundan yola çıkarak yapmanız gerekeni kolay kolay bulamıyorsunuz.

Oyunda üzerinde çalışılarak hazırlandığı belli çok sayıda bölüm var. Bölümler çok basitten zora doğru gidiyor. Çok basit bölümlerde fazla düşünmeden tek dokunuşta ampulu yakabiliyorken, zor bölümlerde iki kelimelik oldukça kısa ipucunu anlamak için uzun süre vakit geçirmeniz gerekiyor. Tabii ki oyunu bitiren insanlardan yardım alarak ta ilerlemeniz mümkün lakin zevk alma açısından tavsiye etmiyorum.

Üçlü eşleştirme oyunları gibi eğlence odaklı bulmaca oyunlarından ziyade daha çok beyni çalıştırmaya yönelik, düşünmeye zorlayan bulmaca oyunlarını tercih ediyorsanız sadece Windows platformunda bulunan Puzzle Light oyununu şiddetle tavsiye ederim.