SearchLock 1.1.3 (windows)

SearchLock

SearchLock
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SearchLock, webde arama yaparken gizliliğinizi korumanıza yardımcı olan ufak bir eklenti.

SearchLock, internette arama yaparken gizliliğimizi korumamıza yardımcı olan bir Google Chrome eklentisi olarak karşımıza çıkıyor. Google, Bing, Yahoo! gibi sıklıkla kullanılan arama motorlarında yaptığımız aramaları gizleyerek başka kişilerin görmesini engelleyen uygulamayı tarayıcımıza tamamen ücretsiz olarak ekleyip kullanabiliyoruz.

Bildiğiniz üzere arama motorlarının çoğunluğu aramalarımızı takip ediyor ve arama geçmişini saklıyor. Web tarayıcımızı gizli modda dahi açsak bu durumu değiştiremiyoruz. SearchLock adında eklenti bizle aramalarımızı izleyen kişiler arasında köprü vazifesi görerek aramalarımızı şifreliyor ve arama sonuçları veya tuş vuruşlarımızı takip eden bir eylem saptadığında kendi güvenli arama sayfasına yönlendiriyor. Öte yandan bazı arama motorları arama sorgulamalarımızı şifrelemez ve İnternet Servis Sağlayıcımız webde neleri aradığımıza rahatllıka bakabilir. SearchLock eklentisi sayesinde arama sorgularımız şifreleniyor; böylelikle de ISS’lerin aramalarımıza göz atmalarını engellenmiş oluyor.

Arama geçmişimizi silsek dahi kendi sunucularında aylarca saklayan arama motorlarına karşı hazırlanmış güvenli arama eklentisi olarak gelen SearchLock’un arama sorgularımızı nasıl takip ettiğinin ve güvenli sayfaya yönlendirdiğinin yanıtı ise şirketin açıklamasına göre özel bir teknoloji. Arama motorlarında izlenmeden rahatlıkla arama yapmanın en basit yolu diyebileceğim SearchLock, bunu yaparken kişisel bilgilerinizi talep etmiyor, kaydetmiyor ve paylaşmıyor. En azından şirketin resmi sitesindeki açıklama bu yönde.

YORUMLAR