Secret Room 1.0

Secret Room 1.0
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bu program yerel ağda Chat yapmak için kullanılır.

Not: Programın kurulum dosyası Google tarafından zararlı yazılım olarak algılandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır.

Üreticinin Açıklaması

Açıklamalar
Bu program yerel ağda Chat yapmak için kullanılır. İnternete bağlı olmanıza gerek yoktur.

Yapılması Gerekenler:
-Ana makine olarak belirlediğiniz makinede Server uygulamasını başlatın. Server uygulaması başlatılıp bağlantı açılmadan Client makineler (diğer kullanıcılar) birbirini göremez. Ana makineden bağlantı açıldıktan sonra Server uygulamasını simge durumuna küçültebilirsiniz. Arka planda yönetimi kendi başına yapacaktır. Tabi server uygulamasının bulunduğu makineden kullanıcılara özel mesaj gönderme imkanı da vardır. Hatta server a sahip plan kullanıcı istediği kullanıcıyı odadan atabilir. server bağlantısından sonra Client makineler gerekli bilgilerini girip Bağlantılarını başlatabilirler. Serverdeki port numarasını değiştirmenize gerek yoktur. Tabi Serverda port numarası ne ise Clielt lardada o olmalı.
-Ana makineden bağlantı sağlandıktan sonra diğer makineler ana makineye bağlanmak için ana makinenin IP numarasını bilmeleri gerekir. En ideali ana makine olarak ayarlanan bilgisayara sabit IP adresi atamaktır. Bunun yararı şudur: Client makinelerden bağlantı kurarken girilen IP, Port Numarası ve Kullanıcı Adı bilgileri programın bir dahaki açılışında nasıl bırakılmışsa aynen gelecektir. Yani ayar tutma özelliğine sahiptir.
-O an açık olan kullanıcıları program otomatik olarak listeler ve kullanıcı listeleri otomatik olarak güncellenir. Kullanıcı girişi olduğunda, kullanıcı odadan ayrıldığında güncellemeler otomatiktir. Mesaj gönderilirken hangi kullanıcı listeden seçili ise mesaj o kullanıcıya gider. Şayet genel Mesaj Gönder aktif ise gönderilen mesaj o an aktif olan bütün kullanıcılara gönderilecektir.
-Ana makine olarak kullanılan makineden de kullanıcı bağlantı sağlaya bilir. Kullanıcı isterse Server uygulamasını kullanabilir veya ayrıca kendi makinesinden de Client uygulamasını başlatabilir. Server olarak kullanılan makinede Client uygulaması başlatılırken IP bölümüne localhost yazılabileceği gibi yine mevcut makinenin IP numarası da girilebilir.

YORUMLAR