Slack

Slack

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,865
  • DOSYA BOYUTU 73.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tiny Speck

Slack, Android ve iOS platformlarında uygulamaları çıkmış olan ve şimdide Windows versiyonu geliştirilen bir takım içi iletişim programı.

Slack, birlikte çalışan veya ortak bir iş yürüten kişi ve grupların, iletişim kurmalarını kolaylaştırarak iş verimliliklerini arttıran kullanışlı, ücretsiz ve başarılı bir program. Android ve iOS mobil uygulamaları daha önce çıkmış olan uygulamanın Windows versiyonunun da betası yani test versiyonu kullanıcılara sunuldu.

Takım içi mesajlaşma, dosya gönderme, video yada resim gönderme gibi işlemleri yapabilmenize olanak sağlayan Slack, farklı gruplar oluşturarak iş yerinizdeki iletişiminizi kolaylaştırıyor. Özellikle aynı iş üzerinde çalışan kişilerin birbirleri ile çakışan hamleler yapmaması için oldukça yararlı olan Slack, dilediğiniz kadar kullanıcı sayısı ve dilediğiniz kadar mesajlaşma grubu oluşturmanıza imkan veriyor. Tamamen ücretsiz olan programın farklı platformlardan kullanarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde takım arkadaşlarınız ile iletişime geçmenizi sağlaması en iyi özellikleri arasında yer alıyor.

Sadece Windows masaüstünde kullanabileceğiniz Slack Beta, en kısa süre içerisinde ufak hatalar giderilerek normal sürümüne geçiş yapacak diye tahmin ediyorum. Daha önce web üzerinden tanıma fırsatı bulduğum Slack'in, bir diğer güzel özelliklerinden bir tanesi ise özel mesajlar gönderebilme ve hatta özel mesajlaşma grupları oluşturabilme.

Farklı iş grupları için farklı mesajlaşma kanalları oluşturarak kullanıldığında, iş verimi ciddi boyutlarda arttırabilecek olan Slack, hem aynı iş üzerinde çalışan kişilerin daha efektif çalışmasını hem de ofis içi iletişimlerin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Grup halinde yapılan mesajlaşmalarda etiketler ekleyerek, bu etiketler üzerinden konuşmalarınızı filtreleyebiliyorsunuz. Böylece önemli hususları belirli etiketler altında yazarak, daha sonra erişmek istediğinizde kolayca erişebiliyorsunuz.

Ufak veya çok kalabalık gruplar halinde çalışıyor olmanız farketmeksiniz rahatlıkla kullanabileceğiniz Slack'i kullanmaya başlamak için hemen ücretsiz olarak indirin. Kullanmaya başlamadan önce bir kaç dakika süren kayıt işlemlerini tamamlamanız ve sizinle birlikte Slack'i kullanacak olan takım arkadaşlarınızı davet etmeniz gerekiyor.