Star Trek: Alien Domain (windows)

Star Trek: Alien Domain

Star Trek: Alien Domain
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Star Trek: Alien Domain, internet tarayıcınız üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz, bilim kurgu tabanlı bir online strateji oyunudur.

Günümüzde birçok strateji oyunu bağımlılık derecesinde oyuncuları esir alıyor, köyden şehirlere her türlü yerleşimler gün boyu ilgi odağımız haline geliyor. Strateji türünde karşılaşılan oyunlar genllikle orta çağ ve fantastik bir yapı sergilese de bilim-kurgu hayranlarını da sevindiren yapımları az çok görüyoruz. Tarayıcı oyunu olarak yayınlanan Star Trek: Alien Domain de, Fluidic Space isimli evrende galaksiler arası savaşı ekranlara getiriyor!

Star Trek: Alien Domain'in işleyişi aslında serinin önceki oyunlarına da benzerlik gösteriyor. Yayıncı firmanın bu sefer herhangi bir ücret talep etmeden oyunu internet tarayıcısına taşıması da Star Trek'in ulaşılabilirliğini artırarak herkesi savaşa davet ediyor. Tema ve karakterler farklılık gösterse de Star Trek: Alien Domain'e muhtemelen hiç yabancılık çekmeden başlayacaksınız. Zira bölgeyi geliştirmek için uzayda kaynak arayışı, defansif uzay gemisi kontrolleri ve diğer oyuncularla çatışmaya kadar her şey klasik bir strateji oyununun yolunu izliyor.

Oynanıştan tutun farklı birlik kurma ve oyuncu çatışmalarına kadar her şeyin sıradan ilerlediği bu oyunda en çok ilgimi çeken şey, diğer tarayıcı tabanlı oyunların aksine Star Trek: Alien Domain'in "gerçek" bir hikaye örgüsü taşıması oldu. Oyun boyunca yaptığınız görevlerde Star Trek kahramanlarının diyalog pencereleri size eşlik ediyor, önceki oyunlardan farklı bir senaryoda ilerliyorsunuz. Bu da Star Trek dizisini severler için eğlenceli bir artı olmuş.

Ne yazık ki bunun dışında Star Trek: Alien Domain'in oynanış konusunda bir atağı bulunmuyor. İki farklı birlikten birini seçerek sınıflar arası ilerleyeceğiniz bu macerada farklı bir tema arayışındaysanız bu oyun sizi belirli bir süre idare edecektir. Ancak onun dışında strateji kapsamında tarayıcı boyutuna indirgenmesi oyundan bazı şeylerin eksilmesine neden olmuş.

ARTILAR

Görevler boyunca sizlere eşlik eden diyalog sistemi

EKSİLER

Oynanış açısından herhangi bir yenilik bulunmuyor

Sınırlı sayıda kaynaklar

YORUMLAR