The Bridge (windows)

The Bridge

The Bridge
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Bridge, siyah beyaz görsellere sahip 2 boyutlu Türkçe bulmaca oyunu ve Monument Valley kadar zor bölümler içeriyor.

The Bridge, kafa karıştıran bulmaca oyunlarını oynamaktan keyif alıyorsanız kesinlikle indirip denemeniz gerektiğini düşündüğüm bir Windows 8.1 oyunu. Hem tablet hem de masaüstü bilgisayarda oynanabilen 2 boyutlu bulmaca oyunu Türkçe dil seçeneği ile geliyor ve her seviye cihazda akıcı bir oynanış sunuyor.

Siyah beyaz görsellere sahip mantık – bulmaca oyununda amacınız kontrolünü sağladığınız karakteri kapıya yönlendirmek ve çıkış yapmasını sağlamak. Kulağa oldukça basit gelse de gerek yapıların tasarımı gerekse de engeller işinizi oldukça zorlaştırıyor. Toplam dört bölümden oluşan her bölümde de altı seviye ile karşılaştığınız oyunda bazı yerleri geçmek için saatlerinizi harcayacağınızı söylemek durumundayım.

Mobil platformda oldukça popüler bir oyun olan Monument Valley oyunundaki yapılara benzer yapılarla bizleri karşılaştıran The Bridge oyununda her bölümü yapacağınız şey aynı olsa da yapılar farklı olduğundan ne yapacağınızı, nereye gideceğinizi şaşırmak için iyi analiz etmeniz gerekiyor. Diğer bir deyişle hareket etmeden iyice düşünmeniz gerekiyor.

Oyunun kontrol mekanizması da herkesin oynayabileceği şekilde tasarlanmış. Karakterinizi sağa ve sola hareket ettirmek için aynı doğrultuda ekranın herhangi bir noktasına dokunmanız yeterli oluyor. Platformları tersine çevirmek için de dokunmatik cihazda oynuyorsanız kaydırma hareketini, bilgisayarınızda oynuyorsanız klavyeden yön tuşlarını kullanıyorsunuz.

Düşündürmeyi iten ancak çok zorlamayan bulmacalarla dolu bir oyun olan The Bridge oyunu fiyatı yönünden biraz itici dursa da güzel bir oyun olmuş; tavsiye ederim.

YORUMLAR