The Lost Vikings (windows)

The Lost Vikings

The Lost Vikings
ÜCRETSİZ
İndir 2.50 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Lost Vikings klasik bir bulmaca oyunudur

The Lost Vikings bilgisayar oyunlarında bir efsane olan Blizzard'ın geliştirdiği ilk oyunlardan biridir.

Retro tarzda klasik bir bulmaca oyunu olan The Lost Vikings daha Blizzard "Blizzard" olarak anılmadan önce Slicon & Synapse adını kullanırken geliştirilmişti. Blizzard Diablo, Starcraft ve Warcraft gibi popüler oyunlarının üzerinde çalışmaya başlamadan önce DOS, Amiga, Mega Drive ve SNES gibi platformlar için The Lost Vikings tarzı oyunlar geliştiriyordu.

The Lost Vikings 3 viking kahramanımızın hikayesini konu alıyor. Oyunda temel amacımız kahramanlarımızın farklı yeteneklerini kullanarak bölümler içerisinde kendimize bir çıkış yolu yaratmak. Erik the Swift adlı kahramanımız hızlı koşabilmesinin yanında yüksek noktalara zıplayabiliyor ve miğferiyle zayıf duvarları kırabiliyor. Kuvvetli bir savaşçı olan Baleog the Fierce kılıcıyla düşmanlarını yok edebiliyor ve yayıyla düğmeleri kullanabiliyor. Olaf the Stout ise büyük kalkanını üzerine gelen mermilere karşı kullanabiliyor, yerden kayabiliyor ve Erik the Swift'e yüksek noktalara erişmesi için yardımcı olabiliyor.

Oyundaki her bölümde 3 kahramanımızı aynı anda yönetmekteyiz. Ancak kahramanlarımızın farklı yeteneklerini birleştirerek bölümleri geçebileceğimiz için oyun bize beyin jimnastiği yaptırmakta. Oyunun kontrolleri ise oldukça basit. Kahramanlarımızı yönlendirmek için yön tuşlarını kullanıyoruz. Özel yetenekler için space tuşunu kullanmaktayız. Eğer kahramanlar arasında geçiş yapmak isterseniz Ctrl tuşunu kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında üzerinde soru işareti olan kutulardaki mesajları görmek için S tuşunu kullanabilirsiniz.