The Machine (windows)

The Machine

The Machine
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Machine, siyah ve beyaz görselleri ile dikkat çeken fizik tabanlı bulmaca oyunu ve Windows 8.1 üzeri cihazlarla uyumlu.

The Machine, siyah beyaz görselleri ile dikkat çeken fizik tabanlı oynanışa sahip zorlu bir bulmaca oyunu ve sadece Windows platformunda karşımıza çıkıyor. Belli bir noktadan sonra ciddi anlamda odaklanma ve sabır gerektiren bulmaca oyunları arasında. Bu yüzden odaklanma sorununuz varsa, sabırsızsanız veyahut beyninizi yoran oyunlardan kaçıyorsanız The Machine’e hiç bulaşmayın. Bu oyununun herkesin rahatlıkla oynamayacağı zorlukta olduğunu netlikle söyleyebilirim.

Mobil tarafta sadece Windows Phone’da indirilebilir olan The Machine oyununda ufak bir mürekkep damlasını kontrolümüz altına alıyoruz. Amacımız platformun kenarlarına çarparak girdipa ulaşmak ve bizi içerisine çekmesini sağlamak. Mürekkepi yönlendirmek içinse tek yapmamız gereken atlayacağımız yöne doğru tıklamak veyahut dokunmak. Ancak platformda başta olmasa da karşımıza türlü türlü engeller çıktığından mürekkepi girdipa ulaştırmak için oldukça uzun süre uğraş veriyoruz. Engeller arasında en dikkat çekenleri hiç şüphesiz ki dönen platformlar. Dönen platformlar arasında geçiş yapmak için doğru zamanı kollamamız, kesinlikle hızlı davranmamız gerekiyor. Aksi halde mürekkep yere damlıyor ve tekrar aynı işlemleri yapmak durumunda kalıyoruz.

Ücretsiz oynayabildiğimiz ve ne menülerde ne de oyun esnasında rahatsız edici reklam içermeyen renksiz bulmaca oyununda çoklu oyuncu desteği bulunmamakta. Diğer bir deyişle tek başımıza kafa patlatmamız gereken bir oyun. Oyundaki modlara gececek olursak arcade, core, hard core, blueprint ve mazes olmak üzere beş farklı seçenek yer alıyor. Bunlardan ilk aşamada sadece iki tanesi core ve arcade açık olarak geliyor. Core serbest oynanış sunarken, arcadede engeller karşımıza çıkıyor ve çok daha zorlu / zevkli geçiyor. Bu iki modda yeterince oynadıktan sonra kazandığımız sanal paralarla diğer oyun modlarının kilidini kaldırabiliyoruz.

Mükemmel zamanlama gerektiren bölümler içeren beyni canlandıran bulmaca oyunları arasında olan The Machine’i şiddetle tavsiye ederim.

YORUMLAR