Wasteland 2: Director's Cut (windows)

Wasteland 2: Director's Cut

Wasteland 2: Director's Cut
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Wasteland 2: Director's Cut bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz bir rol yapma oyunudur

Wasteland 2: Director's Cut, ilk olarak 1988 yılında çıkış yapan ve bir RPG klasiği olan Wasteland serisinin günümüz teknolojisiyle geliştirilmiş devam oyunu.

İlk Fallout'un geliştiricisi Brain Fargo'nun başında olduğu bir ekip tarafından geliştirilen bir rol yapma oyunu olan Wasteland 2, bize RPG oyunlarının köklerine dönen bir oynanış sunuyor. Wasteland 2'nin senaryosu alternatif bir dünya savaşı hikayesini konu alıyor. Bu dünya savaşında kullanılan nükleer silahlar medeniyetin yıkımını getiriyor ve şehirler harabaye dönerken nükleer serpinti yıllar boyunca etkisini gösteriyor. Yiyecek ve su gibi temel kaynaklar sınırlığı olduğu için zorlu hayatta kalma şartları insanları yağmacılığa sürüklüyor. Hatta fanatik tarikatlar, eşkiyalar ve insan yiyen yamyamlar ortaya çıkıyor. Bu çevrede masum insanlar hayatta kalmaya çalışırken bu masum insanları korumak için eski askerlerden oluşan ve kendisine Desert Rangers adını veren bir grup gönüllü oluyor. İşte biz de bu grubun bir üyesi olarak Wasteland 2'deki maceramıza başlıyoruz.

Wasteland 2'de konuk olduğumuz Arizona çölü üzerinde vereceğimiz kararlar farklı sonuçlar doğuruyor. Bu sayede Wasteland 2 bize ciddi bir rol yapma oyunu olduğunu hissettiriyor. Oyunda karşımıza çıkan problemleri çözmek için farklı seçeneklere sahibiz. Bir kapıyı açamazsak anahtarlarını bulmak yerine bir çilingir gibi kilidi açmayı deneyebilir, bombalarla kapıyı havaya uçurarak yolumuza devam edebiliriz. Oyunda yüzlerce farklı kahraman yer alıyor ve bu kahramanlardan dilediklerimizi seçerek kendi kahraman takımımıza dahil edebiliyoruz. Kahramanların farklı avantaj ve dezavantajları yer alırken kahramanlarımıza oyun boyunca farklı ekipmanlar ve silahlar toplayabiliyor, bu sayede onları güçlendirebiliyoruz.

Wasteland 2'nin Director's Cut versiyonu Unity 5 oyun motoruyla geliştirilmiş, bu da oyunun orijinal versiyonuna göre daha yüksek grafik kalitesi sunuyor. Ayrıca kahramanlarınıza yeni avantajlar kazandıracak Pers & Quirks sistemi, savaş mekaniklerini etkileyen küçük yenilikler ve yeni diyalog seslendirmeleri oyuna ekleniyor.

Wasteland 2: Director's Cut Sistem Gereksinimleri

- 64 Bit işletim sistemi

- Intel Core 2 Duo veya eşdeğer güce sahip bir AMD işlemci

- 4 GB RAM

- 512 MB Nvidia GeForce GTX 260 veya AMD Radeon HD 4850 ekran kartı

- DirectX 9.0c

- 30 GB boş depolama alanı

- DirectX uyumlu ses kartı

YORUMLAR