What's the Pic? (windows)

What's the Pic?

What's the Pic?
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

What's the Pic?, 10 x 10 tabloda gizlenmiş resmi bulmaya çalıştığınız bir Windows 8.1 oyunu.

What's the Pic?, Windows 8.1 üzeri tablet ve bilgisayarınızda oynayabileceğiniz resim bulmaca oyunlarından biri ve de ücretsiz. 100 kareden oluşan oldukça geniş bir tabloda saklanan resmi bulmaya çalışacağınız oyunda 600’den fazla zorlayıcı bulmaca yer almakta.

What’s the Pic?, kısa süreli oynandığında zevk veren oyunlar arasında ve bence bir şeyler bulmaya yönelik bulmaca oyunlarını seviyorsanız kesinlikle denemelisiniz. Oyunun amacı adından da anlayacağınız üzere resim tahmin etmeye yönelik. 10 x 10 tabloda kareleri açtırarak resmin parçalarını ortaya çıkartıyor ve resmi bulmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki bu çok kolay değil. Hem kelimelerin İngilizce olması, hem de oldukça geniş bir tabloda oynuyor olmanız gizli resme kolaylıkla ulaşmanıza engel oluyor.

Sadece tek başınıza oynayabildiğiniz oyunda bulmakta zorlandığınız resimler için ipuçları alabiliyorsunuz. Sosyal ağlarda arkadaşlarınıza sorma, harfleri tek seferde açtırma, yanlış harfleri eleme kullanabileceğiniz jokerleriniz arasında. Tabii ki bunlar sınırlı sayıda ve ücretsiz değil.

Oyunun oynanışı ise hem klasik bilgisayarlarda hem de tablet üzerinde oldukça rahat. Gizli kelimeyi açtırmak için klavyenizi kullanıyor veya harflere tek tek tıklıyorsunuz. İpuçlarını kullanmak içinse harflerin hemen yanında yer alan ampul simgesine tıklıyorsunuz.

Oyunun Windows 8 sürümünde farklı olarak süre sınırı bulunuyor. Verilen süre içerisinde resmi tahmin ederseniz ekstra puan kazanabiliyorsunuz. Süreyi aşarsanız ek bir puan almadan sonraki bölüme geçiyorsunuz.