Where's My Mickey? (windows)

Where's My Mickey?

Where's My Mickey?
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Where's My Mickey?, Windows 8 üzeri cihazınızda oynayabileceğiniz bulmaca türünde bir Disney oyunu.

Where's My Mickey?, adından da anlayacağınız üzere bir Disney yapımı ve tüm plattormlarda oldukça popüler olan Where’s My Water? 2 oyununa oynanış olarak çok benziyor. Windows 8 platformunda ilginç olarak ücretsiz indirme seçeneği sunulmamış ve bana göre oldukça pahalı bir fiyat etiketine sahip.

Windows 8 üzeri tablet ve bilgisayarlarda oynanabilir olan fizik tabanlı bulmaca oyunu Where’s My Mickey?’de Disney’in sevimli karakterleri arasında bulunan Mickey ve arkadaşlarının maceralarına ortak oluyoruz. Oyunun hikayesinden çok kısa bahsedecek istiyorum. Güneşin kavurduğu sıcacık bir yaz gününde Mickey’nin arkadaşlarından bazıları denizin tadını çıkarırken bazıları da kızgın kumların üzerinde güneşlemenin keyfini sürmektedirler. Ancak sıcaklığın vermiş olduğu susuzluk Mickey’nin arkadaşları için bir sorun olmaya başlar soğuk içecek alabilecekleri bir yer ararlar ve Mickey’nin buz gibi soğuk limonatası için sıraya girerler. Ancak Mickey’nin limonatayı hazırlarken kullanacağı su bitmiştir. Tam bu noktada biz devreye girerek Mickey’e suyu ulaştırmaya çalışıyoruz ve Mickey’nin arkadaşlarına limonata ikramında bulunmasına yardımcı oluyoruz.

Harika animasyonlarla süslenmiş oynanışı, ara sahneleriyle dikkat çeken bulmaca oyununda Mickey’e suyu ulaştırmak için bulut, rüzgar, yağmur gibi doğa olaylarına müdahalede bulunuyoruz. Suyun akıp gitmesini sağlamak amacıyla da toprağı eşeliyoruz. Mickey’miz suya kavuştuğunda ise bölüm tamamlanmış oluyor. Suyu ulaştırırken ne kadar fazla kanaldan ulaştırırsak o kadar puan kazanıyoruz.

Kolaydan zora doğru ilerleyen 100’den fazla bulmacanın yer aldığı ve gerçek para ile ekstra bölümler sunan oyun eğlenceli vakit geçirmek için birebir ancak ücretsiz deneme seçeneğinin olmaması ve bolca oyun içi satın alım içermesi olmamış; beğenmedim.