Wind of Luck (windows)

Wind of Luck

Wind of Luck
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Wind of Luck klasik MMORPG oyunlarına farklı bir bakış açısı getirerek denizciliği ve gemi savaşlarını konu alan ücretsiz bir online oyundur.

Wind of Luck, online oyunlar pazarındaki diğer rakiplerinin aksine oyunculara bir korsanın romantikleştirilmiş hayatını anlatan ve ilerleyişi boyunca huzurulu bir yapı sergileyen bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu huzura neden olan en büyük etmen elbette bu oyundaki gayemizin bitmek bilmeyen deniz yolculukları olması. Bir korsan olarak kariyerimize başladığımız oyunda sadece birkaç silah, iskelet tayfa ve bir gemi ile amansız maceralara yelken açıyoruz. Korsancılıkla en çok bağdaştırılan Karayipler, Akdeniz ve Endonezya kıyıları Wind of Luck'ta en çok gezeceğiniz yerler olarak kendi seçimlerinize göre bir korsan olarak ününüzü arttırmak için keşfedilmeyi bekliyor. Hazine avına çıkabiliyor, yüzlerce farklı konumu gezebiliyor hatta amansız gemi savaşlarında rol oynayabiliyoruz. Üstelik tüm bunlar tek bir çatı altında, dünyanın her bölgesinden oyuncularla birlikte toplanmış bambaşka bir dünyada.

Wind of Luck'ın konusu gayet basit, korsan oluyor ve başta çok az mal varlığına sahipken denizlerde terör estirecek bir barona dönüşmeye çalışıyorsunuz. Bu noktada oyun bir online oyun olduğundan ekonomi ve sizin gelişmeniz de aslında diğer oyunculara bağlı. Oyuncular buldukları eşyaları ve silahları ne kadara satarsa Wind of Luck'ın da ekonomisi bu yönde değişiyor. Aslında bu oyunun genel oynanışını büyük ölçüde zedeleyen bir faktör. Yapımcılar büyük ihtimalle global bir dünya yaratmak ve işin içine biraz da etkileşim serpmek adına bu yolu düşünmüşler. Ancak gelin görün ki oyunda bu çok fazla suistimal ediliyor ve iyi bir gemi veya ekipman için saatleriniz harcamanız gerekebiliyor. Daha çok emperyalist bir sistem kol geziyor diyebiliriz.

Oyunun PvP sistemi ilginç olmakla birlikte yaratıcı. Genelde online oyunlarda çoktan alışmış olduğumuz iki ayrı ırk kavgasına Wind of Luck'ta üçüncüsü eklenmiş. Üç farklı ırkın hepsi birbirine düşman ve bu sayede yaşanan savaşlar ve gerginlikte aynı oranda artmış oluyor. Dolayısıyla Wind of Luck'ta karşınızda gelecek gemilerin çoğunluğu düşman olabilir, korsanlığınızı konuşturup hepsini ele geçirebilirsiniz. Tabii önce düşmanı gemisinden tanımak da fayda var. Beklemediğiniz bir tayfa beklemediğiniz bir gemiden çıkabiliyor.

Wind of Luck'ın bir online oyun olmasının dışında taktiksel ögeleri de çok fazla. Oyun boyunca geminizi yöneteceğiniz için stratejik düşünmeli ve rakiplerinize deyim yerindeyse komplo hazırlamalısınız. Diğer türlü saf bilek gücü kimi düşmanları devirmeye yetmeyebiliyor. Ayrıca oyuna alıştıkça oyuncuların da daha çok taktiksel yöntemler izlediklerini göreceksiniz. Denizde savaş gerçekten çok başka!

Oyunda dikkat çekici en önemli özelliklerden bir tanesi de ufak botlardan devasa Çin savaş gemilerine kadar giden geniş bir gemi yelpazesi içermesi. Aynı şey silah çeşitliliği için de geçerli. Eğer gelişme anlamında stratejik bir yol izlerseniz ve kaynaklarınızı akıllıca kullanırsanız etrafta keşfettiğiniz hazinelerin de yardımıyla geniş bir tayfa ve ekipmana sahip olabiliyorsunuz. Bu da dolayısıyla denizdeki gücünüze güç katıyor. Tayfa sistemi de bununla paralel oranda artıyor ve savaşta daha çok hayatta kalabiliyor, varlıklarınızın genişlemesine sebep oluyor. Aslında iş tamamen sizde, iyi bir korsan olmak için hangi yolu seçeceğinizi belirleyin, keşfedin, kuşatın. Wind of Luck korsan olmak isteyen herkesi bünyesine davet ediyor!

ARTILAR

Keşfedilmeyi bekleyen geniş bir dünya

Gemi ve silah içerikleri bol

EKSİLER

Farklı bir ilerleyiş sunmuyor

Oyuncu bazlı ekonomi sistemi

YORUMLAR