Windows Live Writer 14.0.8092.0805 (windows)

Windows Live Writer

Windows Live Writer
ÜCRETSİZ
İndir 1.10 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Windows Live Writer sayesinde blog yazılarınızı hemen yazabiliyor ve yayına alabiliyorsunuz.

Windows Live Writer programı, Microsoft tarafından hazırlanmış bir metin editörü olarak karşımıza çıktı ancak onu diğer metin editörlerinden farklı kılan bir nokta var. Yazdığınız yazıların direkt olarak çeşitli blog servislerinde yayınlanmasına olanak tanıyan program, böylece yazıları blog servislerinin web arayüzünü kullanarak girme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor ve çok sayıda servisi desteklediği için kullanırken herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Ücretsiz olarak sunulan ve bunun yanında oldukça sade bir arayüzle birlikte gelen uygulama, ilk açıldığında sizden blogunuzun giriş bilgilerini talep ediyor ve bu bilgileri kullanarak yazıların yayınlanmasının yolu açılıyor. Tabii ki programın bu işlevinden faydalanabilmek için aktif bir internet bağlantınız olması gerekiyor.

Programın arayüzünde direkt olarak blogunuzda paylaşılacak olan başlığı girme imkanınız var ve bunun yanında kategori, etiketler, yayınlanma saati gibi düzenlemeleri gerçekleştirmek de mümkün. Elbette yazıların doğru bir şekilde formatlanabilmesi için kullanabileceğiniz yazı formatı destekleri de yine programın kabiliyetleri arasında.

Tablolar ve resimler ekleme, bloglar arasında geçiş yapabilme ve diğer yayın kontrolleri de kullananların beğenecekleri seçenekler arasında yer alıyor. Fakat programın tarihinin biraz eski olması nedeniyle içerisinde yer alan bazı blog hizmetlerini tam verimli bir şekilde kullanmak mümkün olmayabiliyor ve bu nedenle dikkatli olmanızı öneriyorum.