Color Conquer 1.0.0.1 (winphone)

Color Conquer

Color Conquer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Color Conquer, beyin çalıştırmaya yönelik yepyeni, harika bir bulmaca oyunudur.

Minimum 8 x 8 ve 5 renkten oluşan bir tabloyu tek renk haline getirmeye çalıştığımız bir bulmaca oyunu olan Color Conquer, boş zamanınızda mobil cihazınızı açıp kısa süreliğine büyük zevkle oynayabileceğiniz bir oyun.

Google+’ı ilk zamanından beri kullanıyorsanız Color Conquer adlı oyun fazlasıyla tanıdık gelecektir. Evet; hem görsel hem de oynanış anlamında oldukça benzeyen, bir zamanlar Google+ üzerinden oynadığınız Flood-It oyununun yenilenen versiyonu ile karşı karşıyasınız.

Daha önce Flood-It oyununu oynamayanlar için oyunun amacından kısaca bahsetmem gerekirse; farklı boyutlardaki rengarenk bir tabloyu renk seçimi yaparak tek renge boyamaya çalışıyoruz. Renk paletinden renk seçimi yaparak ilerlediğimiz oyunda orijinalinden farklı olarak süre bulunuyor ve hareket kısıtlamamız yok. İlk bakışta kulağa hoş gelse de oyun boyunca hem sürenin akması hem de hareket sayısının artması dezavantaj oluyor. Şöyle ki; Renkleri seçimini yaparken bir yandan da süre işlediğinden hangi rengi seçeceğinize hızlı karar vermeniz gerekiyor. Öte yandan renk paletindeki renkleri dikkatli seçmeniz gerekiyor ki daha az hamlede daha fazla renge boyayabilesiniz.

Kolay gibi görünen ancak oynadıkça zevk alacağınızı düşündüğüm bu bulmaca oyununda kolay, orta ve zor olmak üzere 3 zorluk seviyesi mevcut. Daha önce Flood-It oyununu oynamadıysanız kesinlikle en zordan başlamamanızı tavsiye ederim. Aksi halde oyunu açmanız ile kapatmanız bir olacaktır.

Color Conquer, beyin çalıştırmaya yönelik, hızlı ve etkili düşünme gerektiren güzel bir mobil oyun olmuş. Bulmaca türünde mobil oyunlarından hoşlanıyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir yapım.