PAKO - Car Chase Simulator 1.0.2 (winphone)

PAKO - Car Chase Simulator

PAKO - Car Chase Simulator
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Pako - Car Chase Simulator sınırlandırılmış 5 farklı bölümleriyle sürekli başka arabalardan kaçtığınız arcade tadında eğlenceli bir araba simülasyonudur.

Grand Theft Auto ve Need for Speed: Most Wanted gibi popüler oyunların ülkemizde de bu kadar çok kitleye hitap etmesinin sebeplerinden biri de oyuncuyu özgürce sürücü koltuğuna yerleştirip ünlü aksiyon filmlerindeki araba kovalamaca sahnelerine olanak vermesi. Arabayla sınırsız aksiyona girebildiğimiz oyunların yeri bizde ayrıyken beklenmedik bir gelişmeyle bağımsız stüdyo Tree Man Games'ten diğer boil platformlardan sonra Windows Phone için de yeni bir benzer oyun çıkageldi. Pako olarak bilinen bu araba kovalamaca simülasyonu, ismini gerçekten hak eden bir yapıya sahip. Basit ve oldukça eğlenceli retro stili oynanışıyla bir araba kovalamacında arayabileceğiniz her türlü heyecanı içeren Pako'da oyuncuların yapması gereken tek şey çeşitli temalara sahip bölümler boyunca olabildiğince kaçarak hayatta kalmak.

Arabanızı hızlı ve basit bir şekilde ilerleterek bölümler boyunca değişecek ağaçlara, polislere, direklere veya zombilere (?) çarpmamalısınız. Üstelik aşina olduğumuz tanklı aksiyon sahneleri bile Pako'da mevcut. Tanklardan kaçmak en az zombi istilasından kaçmak kadar heyecan verici oluyor ve kendinizi oyunun bağımlılık yapıcı mekaniklerine bırakıyorsunuz.

Pako'da kontrol sistemi çok iyi geliştirilmiş. Zor olmayan, ancak aldığınız her arabaya göre hakimiyeti etkileyen ilerleme sistemiyle gerektiği zaman virajlarda kaymalı, direklerden ani dönüş yapmalı hatta drift atabilmelisiniz. Oyunun fizik motoru gerçekten akıcı olduğu için sanırım Pako bir mobil oyun olarak insanın bu kadar hoşuna gidebiliyor.

Diğer platformlarda olduğu gibi Pako Windows Phone'da da ister ücretsiz olarak reklamlı oyuna, ister Pako Premium satın alarak reklamsız oyuna izin veriyor. Pako'nun Windows Phone için reklamsız versiyonu ise 5 lira değerinde.

Eğer Need for Speed: Most Wanted gibi araba kovalamacalarından hoşlanıyorsanız mobil ortamda Pako'ya bayılacaksınız.

ARTILAR

Araba kovalamaca temasının mobile en iyi aktarılmış hali

Bölüm tasarımları başarılı

Kontrol sistemi çok rahat

EKSİLER

YORUMLAR