Test Chamber 1.1.0.0 (winphone)

Test Chamber

Test Chamber
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Test Chamber, farklı bakış açılarıyla yaklaşarak çözebileceğiniz bulmacalarla karşılaşacağınız bir Windows Phone oyunu.

Test Chamber, kafa yorucu bulmacalar sunan oldukça zor bir o kadar eğlenceli bir oyun ve Windows Phone platformunda da ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda küplerden oluşturulmuş karmaşık bir platformda yolunu kaybeden, robot mu uzaylı mı olduğunu çözemediğim sevimli görünümlü bir karaktere yardımcı oluyoruz.

İlk bakışta çok basit dedirten oynadıkça zorluğunu hissettiren oyunları seviyorsanız Test Chamber’ı da seveceğinizi düşünüyorum. Küplerle dolu oldukça karmaşık yapıda tasarlanmış bir platformda kontrolümüze verilen karaktere ilerlemesi için yardım ettiğimiz oyunda toplam 28 bölüm bulunmasına rağmen hiç bitmeyecekmiş gibi hissedeceksiniz.

Üç boyutlu tasarlanmış platformda hedef noktamız mavi küp. Karakterimizi mavi kübe ulaştırdığımız vakit bölümü tamamlamış oluyoruz. Tahmin edeceğiniz bu çok basit değil. Platformlar arası kopukluklar işimize fazlasıyla zorlaştırıyor. Her ne kadar platformdan platforma atlamamız için yardımcı öğeler sunulsa da bunları yerine oturtmak oldukça zaman alıyor. Oyunun alıştırma diyebileceğimiz ilk bölümlerinde tabiri yerinde ise işler tıkır tıkır işlerken, biraz ilerlediğimizde oyunun aslında göründüğü gibi olmadığını anlıyoruz. Platform birden renklenmeye başlıyor ve farklı açılardan yaklaşmadan çözemeyeceğimiz bulmacalar bizleri karşılıyor.

Saatler geçmesine rağmen bir yol katedemediğimiz bölümlerle de karşılaştığımız oyunun kontrol sistemi çok basit tutulmuş. Basit sürükleme hareketiyle karakterimizi dilediğimiz noktaya taşıyabiliyor, kutuları itelemesini (geri çekme hareketi yok.) sağlayabiliyoruz.

Her bölümde farklı bir bakış açıyla bakarak çözebileceğimiz bulmacalarla bizleri karşı karşıya getiren Test Chamber oyununu oynamanızı tavsiye ederim.

YORUMLAR