The Bridge 1.0.0.7 (winphone)

The Bridge

The Bridge
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Bridge, Windows Phone cihazınızda oynayabileceğiniz 2 boyutlu mantık - bulmaca oyunu ve Türkçe.

The Bridge, Windows Phone cihazınızda oynayabileceğiniz en kafa karıştırıcı oynanış sunan bulmaca oyunu. Monument Valley oyunundaki gibi perspektif açıdan oynanabilen zorluk düzeyi mükemmel ayarlanmış 2 boyutlu bulmaca oyunu siyah beyaz görselleri ile de dikkat çekiyor.

Türkçe dil seçeneği ile gelen ve 512MB RAM desteği sayesinde düşük donanımlı Windows Phone cihazlarda da akıcı bir oynanış sunan bulmaca oyununda amacımız kapıdan dışarı çıkmak. Ancak bölümler o kadar zekice hazırlanmış ki bu amacımıza kolayca ulaşamıyoruz. Toplam 4 bölümden oluşan her bölümde de 6 seviyenin olduğu oyunda yapıları görünce aklıma ilk Monument Valley oyunu geldi. Oradaki gibi karmaşık yapılarla karşılaşıyoruz. Ancak işimiz bu oyunda daha zor. Çünkü yol boyunca karşımıza birçok engel çıkıyor ve kapıya ulaşmak için platformu döndürmemiz gerekiyor. Platformlar her bölümde değiştiğinden her bölümde nereye gideceğimizi, ne yapacağımızı anlamak için öncelikle yapıları iyice analiz etmemiz gerekiyor. Kısacası düşünme gerektiren bir bulmaca oyunu.

Bizleri kafamızı allak bullak eden yapıların içerisine sürükleyen yapım kontrol mekanizması oldukça basit. Karakterimizi hareket ettirmek için ekranın herhangi bir noktasında sağ ve sola dokunuyor, platformu döndürmek için de telefonumuzu eğiyoruz. Bunların dışında kafamızın iyice karıştığı bölümlerde geriye dönmek için kullandığımız tekrar dene seçeneği mevcut. Bunu da sağdan sola kaydırdıktan sonra basılı tutarak yapıyoruz.

Siyah beyaz elle çizilmiş sanatsal görselleri, kafa karıştıran mimari yapıları ile öne çıkan bulmaca oyununun tek eksi yanı fiyatı. 13,75 TL ödeyerek Windows Phone cihazınız hem de Windows 8 tablet / bilgisayarınız için satın almış oluyorsunuz ancak fiyatı yine de yüksek. En azından tek bir bölüm içeren deneme sürümü seçeneği de olmalıydı.

YORUMLAR