The Weather Channel 2015.324.250.5437 (winphone)

The Weather Channel

The Weather Channel
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Weather Channel, bulunduğunuz şehrin saatlik ve 10 günlük hava durumunu öğrenebileceğiniz bir Windows Phone uygulaması.

The Weather Channel, Windows Phone cihazınızda önyüklü gelen MSN Hava Durumu uygulamasına alternatif olarak kullanabileceğiniz anlık hava durum raporu sunan ücretsiz ve de Türkçe dil seçeneği ile gelen bir uygulama. Uygulamanın en dikkat çeken özelliği hiç şüphesiz ki bulunulan şehrin hava durumunu saat bazında gösterebilmesi.

Yaşadığınız şehrin saatlik ve 10 günlük hava tahminini ayrıntılı olarak sunan The Weather Channel uygulaması Windows Phone platformunda da ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Cihazımızda ufak yer kaplayan hava durumu uygulaması konumuzu otomatik olarak tespit edemiyor. Elle bulunduğunuz yeri girdikten sonra hava tahminine ulaşıyorsunuz. Sıcaklığı Celsius veya Fahrenheit (Bunu kaç kişi kullanır bilmiyorum ama bu seçenek te var.) cinsinden gösterebilen uygulama olumsuz hava koşulları ile karşılaşmanızı engellemek için anlık bildirimlerde bulunuyor. O gün yağmur, fırtına olup olmayacağını, olacaksa hangi saatte olacağını biliyorsunuz.

Hissedilen sıcaklığı, nem oranını, rüzgar hızını, uv endeksini, basıncı, yağmur miktarını göstermenin haricinde polen miktarı modülü, kayak alanı bulucusu gibi mevsimcel araçları sunan The Weather Channel uygulamasının en beğendiğim yanı sosyal hava durumu özelliği oldu. Bulunduğunuz yerde hissettiğiniz sıcaklık ile uygulamanın gösterdiği bilgiler eşleşmiyorsa bunu bildirebiliyorsunuz. Raporunuza havanın durumunu gösteren bir de fotoğraf ekleyebiliyorsunuz. Pek çok uygulamada bu özellik yok.

The Weather Channel çoğu Windows Phone uygulaması canlı kutucuk desteği de sunmakta. Boyutlarını dilediğiniz şekilde ayarlayabildiğiniz canlı kutucuklar sayesinde hava durumunu özet olarak görebiliyor; uygulamayı açmak zorunda kalmıyorsunuz. Ancak detay istiyorsanız tabii ki burada gösterilmiyor.

YORUMLAR