Tinkerplay (winphone)

Tinkerplay

Tinkerplay
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

3 boyutlu yazıcılar için model tasarımı yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

Autodesk, mobil cihazların kullanım sahasını genişleten bir atılım yaparak Tinkerplay isimli uygulamasını piyasaya sürdü. 3 boyutlu çıktılardan elde edilmek üzere 3 boyutlu ürün tasarımları gerçekleştirmenizi sağlayan uygulama türünün başarılı örneklerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Mobil ve masaüstü uygulamalar hazırlayan şirket her platformdan tasarımcı ruhunuzu ön plana çıkarmak istiyor.

Autodesk'in geçtiğimiz aylarda Modio isimli bir uygulamayı satın almasıyla başlayan Tinkerplay projesi ses getirme potensyeli yüksek olan bir uygulama. Tinkerplay, 3 boyutlu tasarımlarınızı 3 boyutlu yazıcılardan çıktı olarak almanızı sağlayan bir tasatım aracı. Tinkerplay ile elde edeceğiniz çıktıları parçalar halinde temin edip daha kompleks yapılar oluşturmanız da mümkün.

Farklı nesneleri bir araya getirip baskı öncesinde son formunu gözlemlemeniz mümkünken bu parçaların her birini ayrı olarak çıkartmanız da mümkün. Arayüzünün kullanıcı dostu yapsı sayesinde modelinizi 360 derece inceleyebiliyorsunuz. Bir başka güzellik de Tinkerplay'in ücretsiz olarak indirilebiliyor olması.

Hazır modellemelere ihtiyaç duyuyorsanız zengin bir kütüphaneyi de yanında getiren uygulama ile tasarımları kendiniz de yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca, oluşturduğunuz modellere de ekleyebileceğiniz bu kalıplar sayesinde tasarlamak istemediğiniz bölümleri tamamlayıp bir bütün oluşturmanız mümkün. Multi touch desteği sayesinde uygulamayı birden çok parmakla kullanabiliyorsunuz.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Tinkerplay, 3 boyutlu tasarımlarınızı çıktı olarak temin etmenizi sağlayan başarılı bir uygulama. Tabii yakınlarda bir 3 boyutlu yazıcıya ihtiyaç duyacağınızı da belirtmek lazım.

YORUMLAR