Find Qibla Direction 2.6 (Android)

Find Qibla Direction

2.6
Find Qibla Direction
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Find Qibla Direction, nerede olursanız olun Android telefon ve tabletleriniz üzerinde kıblenin nerede olduğunuzu görmenizi sağlayan yararlı bir uygulama.

Find Qibla Direction, Android cmobil cihaz sahiplerinin kıblenin ne tarafta olduğunu tam ve doğru bir şekilde öğrenmesini sağlayan ücretsiz bir uygulama. Uygulama üzerinde kıblenin ne tarafta olduğunu görebilmek için telefonu olabildiğince düz tutmaya özen göstermeniz gerekiyor. Bunun dışında cihazı elektromanyetik alanlardan da uzakta tutarsanız göreceğiniz sonuç yüzde yüz doğru olacaktır.

Pratik bir uygulama olan Find Qibla Direction sayesinde bilmediğiniz farklı illere yada misafirliklere gitseniz bile hemen kıblenin ne tarafta olduğunu görebiliyorsunuz. Dünya'nın neresinde olursanız olun çalışan uygulamanın tek eksiği ise Türkçe dil desteğinin bulunmaması. Sadece kıble yönü bulmak amaçlı kullanıyorsanız İngilizce kullanabilirsiniz fakat namaz saatlerini de takip etmek isterseniz biraz İngilizce bilginizin olması gerekiyor.

Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce bulunduğunuz bölgeyi seçmeniz gerekiyor. Daha sonra istediğiniz veriler otomatik olarak size sunulmakta. Kıblenin ne tarafta olduğunu gösteren uygulama aynı zamanda kıble ile aranızdaki mesafeyi de gösteriyor. Eğer bulunduğunuz bölgeyi elle girmezseniz uygulamanın GPS özelliği bulunduğunuz bölgeyi otomatik olarak tespit ediyor ve size namaz saatlerini sunuyor.

Her zaman ve her yerde kıblenin yönünü bulmak ve namaz saatlerini takip etmek amacıyla kullanabileceğiniz uygulamayı Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

YORUMLAR