Infinite Giraffe

Infinite Giraffe
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Infinite Giraffe, çılgın bir zürafayı ve onun sınırsız uzayabilen boynunu yönettiğimiz oldukça tuhaf bir oyun. Oyunda zürafanın kafası yükseldikçe yukarıdan gelen engelleri atlatmaya ve ölmemeye çalışıyoruz.

Infinite Giraffe'i ilk görünce aklıma Swing Copters oyunu geldi. Çünkü bu oyunda da ekran sürekli yukarı doğru ilerlemekte ve siz ekranın en altında  yer alan karaktersiniz, hatta zürafasınız. Flappy Bird ile başlayan bu çılgın furya, sonrasında daha birçok alternatif oyun alarak akıllı telefonlara hücum etmiş, insanlar tarafından da çok ilginç bir şekilde sevilmişti. Şimdi de yine benzeri bir alternatifle, boynu sonsuza kadar uzayabilen bir zürafa ile karşı karşıyayız.

Flaming Horse Games isimli ilginç bir yapımcının eseri olan bu oyunda adından da anlaşılacağı üzere sonsuz bir zürafayız. Peki ne kadar sonsuzuz? Yukarıdan gelen engel ve ölümcül testereleri kafamıza yiyene kadar sonsuzuz. Öncelerde azar azar ve basit şekilde gelen bu engeller oyun ilerledikçe ölümcül tuzaklarla da birleşip adeta zürafamızı katletmek üzere büyüyorlar. Boynu sürekli uzamaya devam eden bu ilginç arkadaşın kontrolü yine gayet sıradan: cihazınızı sola veya sağa yatırarak.

Infinite Giraffe'te benzeri oyunlardan farklı olarak ekrana tıkladığınızda ağır çekim modu yer alıyor. Bu da çok zorlandığınız yerlerde hayatınızı kurtarıyor ve onun dışında aslında bu oyun için gayet komik bir özellik. Zaten oyunun ana teması insanı güldüren bir yapıya sahip. Bir kere neden zürafa, neden boynu sürekli uzuyor, ve neden karşısına testereler çıkıyor? Çok tuhaf değil mi? Bizce de öyle.

Oyunun sürekli değişen arka planda geçmesi az çok oyuna renk katıyor. Bununla birlikte insana ne tepki vereceğini kestirtemeyen müziklerle Infinite Giraffe gerçekten garipsenecek bir oyun. Reflekslerinize ve sonsuz boyunlu zürafanıza güveniyorsanız denemesi de bedava.

ARTILAR

Ağır çekim özelliği yer yer keyifli olabiliyor

EKSİLER

Neden boynu sonsuza kadar uzuyor?

Neden zürafa?